LIMÓN AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 042 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 708 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
LIMÓN AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,9 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 51,3 % (median 13,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 3,9 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 51,3 % | 13,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 5,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,51 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør LIMÓN AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- LIMÓN AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
LIMÓN AS har score 62 for 2025, rang 1 708 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 51,3 % mot median 13,1 %. Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,43 mot median 1,01.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 7,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +6,4, bransjen −0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til LIMÓN AS med 6,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk LIMÓN AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 13 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −2,5 % | 2,3 % | −0,9 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | −1,4 prosentpoeng |
| 2025 | 3,9 % | 1,5 % | +6,4 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng | +7,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til LIMÓN AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til LIMÓN AS økte 6,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
LIMÓN AS hadde en driftsmargin på 3,9 % og en egenkapitalandel på 51,3 % i 2025, og er nr. 1 708 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,5 % til 3,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er LIMÓN AS?
Driftsmarginen var 3,9 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %.
Hvor solid er LIMÓN AS?
Egenkapitalandelen var 51,3 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 0,95 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i LIMÓN AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står LIMÓN AS i Overnatting og servering?
LIMÓN AS er nr. 1 708 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 042 av 3 541. Omsetningen endret seg 5,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
19 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Arta Holding AS.
Konsernregnskap. Arta Holding AS for 2025: indeks 85 av 100, nr. 1 av 19 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (4 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper), Eiendom (1 selskap), Handel (2 selskaper) 9 av 19 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 58 i alt. Oslo 47, Sola 6, Stavanger 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 3 selskaper: Paleet Food Hall AS, Ardan AS, Limón Byporten AS
- Underskudd
- 5 selskaper: Paleet Food Hall AS, Ardan AS, Mano Franchise AS, Heroes AS, Sea Qiq AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Jzc AS. 6 selskaper gikk ut, blant dem: Fudi AS, Fudi Asker AS, Fudi Handel AS, Fudi Røa AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Arta Holding AS
-
Artapluss AS
-
Limón AS du er her
- Ardan AS
-
Org.nr. 929262433
- Org.nr. 930065005
- Heroes AS
- Konsept TT AS
- Mano P7 AS
- Norsk Datasikkerhet AS
- Sea Qiq AS
-
- JZ Eiendom AS
- Infotronics AS
- Jzc AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923035702
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 27. mai 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegdehaugsveien 27A, 0352 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. september 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 11 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 50,1 % · tre største 84,5 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 1 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Artapluss AS (50 %)
Øverste eier: Arta Holding AS
Eieren: flertallseieren Artapluss AS (eier 50 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Artapluss AS · 50,1 %
- Sergio Capile AS · 21,5 %
- Ohmega Holding AS · 12,8 %
- Seagrow AS · 11,1 %
- Naive Melody AS · 2,3 %
- Great Ventures AS · 0,4 %
- Psk Invest AS · 0,2 %
- Ema-Invest AS · 0,1 %
- Aanesrud Holding AS · 0,1 %
- 2 privatpersoner · 1,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: LIMÓN Byporten AS (100 %)
Har eierandeler i: LIMÓN Byporten AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 41 | 62 | |
| Rang | 1 921 | 3 571 | 1 708 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | −2,5 % | 3,9 % | |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | −3,2 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | 44,9 % | 46,1 % | 51,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,70 | 0,90 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,3 % | 5,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 4,4 MNOK | 4,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,5 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −2,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 2,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,8 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6842072.
Videre
Lignende selskaper
- Eikum Hotell Drift AS indeks 62, nr. 1 706 · sammenlign
- Staysville AS indeks 62, nr. 1 707 · sammenlign
- Last Monkey AS indeks 62, nr. 1 710 · sammenlign
- Senjas Lille Grill AS indeks 62, nr. 1 711 · sammenlign
- Bid Atlanten AS indeks 62, nr. 1 712 · sammenlign