Fourpro Solutions AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
17av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 249 av 1 292 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 116 av 4 282 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og robusthet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fourpro Solutions AS ligger 34 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 292 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −25,8 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 30,9 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −25,8 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | −25,7 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | −72,2 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 30,9 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,24 | 1,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | −41,0 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,59 MNOK | 1,93 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 17 gjør Fourpro Solutions AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 292 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fourpro Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Fourpro Solutions AS har score 17 for 2025, rang 4 116 av 4 282 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 41 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 30,9 % mot median 35,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −41,0 % mot median 7,8 %. Lønnsomhet: persentil 7 mot sammenlignbare, driftsmargin −25,8 % mot median 5,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −25,7 % (median 5,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −25,8 % (median 5,3 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Fourpro Solutions AS med 29,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 30,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Fourpro Solutions AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,0 % | 4,9 % | −26,9 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −27,1 prosentpoeng |
| 2025 | −25,8 % | 5,3 % | −29,8 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | −30,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Fourpro Solutions AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Fourpro Solutions AS falt 29,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Fourpro Solutions AS hadde en driftsmargin på −25,8 % og en egenkapitalandel på 30,9 % i 2025, og er nr. 4 116 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,0 % til −25,8 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 14,9 | 15 MNOK |
| P/B | 3,6 | 3 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 22 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 14 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 15 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −25,7 % (median 5,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,8 % (median 5,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 7 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 20 % |
| Likviditet | 37 | vekt 5 % |
| Vekst | 3 | vekt 25 % |
| Konsistens | 34 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fourpro Solutions AS?
Driftsmarginen var −25,8 % i 2025, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −72,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Fourpro Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 30,9 % i 2025 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 2,24 (median 1,57).
Hvordan er likviditeten i Fourpro Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,34).
Hvordan står Fourpro Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?
Fourpro Solutions AS er nr. 4 116 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 249 av 1 292. Omsetningen endret seg −41,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924404817
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 31. desember 2019 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- O.H. Bangs vei 17, 1363 HØVIK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 19,0 % · tre største 57,0 %
- Fordeling
- selskaper 81 % · privatpersoner 19 % · utenlandske 19 %
- SKAPELADDEN & CO AS · 19,0 %
- Evje Holding AS · 19,0 %
- Skants Holding AS · 19,0 %
- Sakki Holdings AS · 19,0 %
- Fourpro Solutions AS · 5,0 %
- 1 privatpersoner · 19,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Fourpro Solutions AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 80 | 54 | 17 | |
| Rang | 340 | 1 794 | 4 116 | |
| Driftsmargin | 30,9 % | 4,0 % | −25,8 % | |
| Totalrentabilitet | 41,7 % | 11,9 % | −72,2 % | |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 62,6 % | 30,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 2,33 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % | −41,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,2 MNOK | 24,2 MNOK | 14,3 MNOK |
| Driftsresultat | 7,2 MNOK | 1,0 MNOK | −3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,1 MNOK | 0,9 MNOK | −3,7 MNOK |
| Skattekostnad | 1,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,6 MNOK | 0,7 MNOK | −3,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,2 MNOK | 8,3 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,8 MNOK | 7,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 7,7 MNOK | 5,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,6 MNOK | 5,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 9,6 MNOK | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,6 MNOK | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6913332.
Videre
Lignende selskaper
- Izy AS indeks 17, nr. 4 113 · sammenlign
- Fremra AS indeks 17, nr. 4 115 · sammenlign
- Commfides Norge AS indeks 17, nr. 4 119 · sammenlign
- Imperietek AS indeks 17, nr. 4 120 · sammenlign
- Transport Data Systems AS indeks 17, nr. 4 121 · sammenlign