Ask Servering AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
4av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 878 av 1 884 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 838 av 4 856 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ask Servering AS ligger 46 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 884 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −32,5 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −81,4 % (median 18,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | −32,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −32,8 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −80,8 % | 13,4 % |
| Egenkapitalandel | −81,4 % | 18,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 1,03 |
| Omsetningsvekst | – | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,57 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 4 gjør Ask Servering AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 884 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Ask Servering AS har score 4 for 2024, rang 4 838 av 4 856 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 13 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,49 mot median 1,03.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −81,4 % mot median 18,8 %. Lønnsomhet: persentil 1 mot sammenlignbare, driftsmargin −32,5 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −81,4 % (median 18,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,49 (median 1,03).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −32,8 % (median 4,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ask Servering AS hadde en driftsmargin på −32,5 % og en egenkapitalandel på −81,4 % i 2024, og er nr. 4 838 av 4 856 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til −81,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −81,4 % (median 18,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,49 (median 1,03).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −32,8 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −32,5 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 6 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ask Servering AS?
Driftsmarginen var −32,5 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −80,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ask Servering AS?
Egenkapitalandelen var −81,4 % i 2024 (median 18,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Ask Servering AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,49 i 2024 (median 1,03). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Ask Servering AS i Overnatting og servering?
Ask Servering AS er nr. 4 838 av 4 856 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 878 av 1 884.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924496681
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 30 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. november 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Berget 17, 3519 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Fjellteigen AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Fjellteigen AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 4 | |
| Rang | – | – | 4 838 | |
| Driftsmargin | – | – | −32,5 % | |
| Totalrentabilitet | −34,4 % | −40,2 % | −80,8 % | |
| Egenkapitalandel | 71,1 % | 100,0 % | −81,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,46 | – | 0,49 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 47,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −15,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −15,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −15,5 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 19,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 17,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −15,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −15,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 34,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | – | 34,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6306717.
Videre
Lignende selskaper
- Thai Market AS indeks 4, nr. 4 831 · sammenlign
- STRØMMEN STAAL RESTAURANT & Bar AS indeks 4, nr. 4 832 · sammenlign
- Håholmen AS indeks 4, nr. 4 833 · sammenlign
- Dampsentralen AS indeks 4, nr. 4 836 · sammenlign
- Sabrura Markveien AS indeks 4, nr. 4 837 · sammenlign