Knowit Impact AS
Score · regnskapsår 2023
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 70 av 631 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 417 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Knowit Impact AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 631 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,7 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 42,4 % (median 28,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 85 MNOK | 107 MNOK |
| Driftsmargin | 9,7 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 7,0 % |
| Totalrentabilitet | 27,6 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 2,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,51 MNOK | 2,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Knowit Impact AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (631 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Knowit Impact AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Knowit Impact AS hadde en driftsmargin på 9,7 % og en egenkapitalandel på 42,4 % i 2023, og er nr. 417 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 66 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 65 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 66 MNOK |
| P/B | 2,6 | 19 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Knowit Impact AS?
Driftsmarginen var 9,7 % i 2023, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,6 %.
Hvor solid er Knowit Impact AS?
Egenkapitalandelen var 42,4 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 1,36 (median 2,40).
Hvordan er likviditeten i Knowit Impact AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2023 (median 1,17).
Hvordan står Knowit Impact AS i Informasjon og kommunikasjon?
Knowit Impact AS er nr. 417 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 70 av 631.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
17 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Knowit AB (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Knowit AS.
Konsernregnskap. Knowit AS for 2025: indeks 51 av 100, nr. 23 av 42 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (10 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper) 14 av 17 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 880 i alt. Oslo 697, Bergen 183 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Knowit Cybersecurity & Law AS
- Underskudd
- 2 selskaper: Knowit Solutions Norway AS, Knowit Cybersecurity & Law AS
- Endret 2024–2025
- 3 selskaper gikk ut.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Knowit AS
- Knowit Impact AS du er her
- Knowit Solutions Consulting AS
- Knowit Solutions Data & Tech AS
- Knowit Insight Business Solution AS
- Knowit Financial Solutions AS
- Knowit Insight AS
- Knowit Solutions Norway AS
- Knowit Consulting Bergen AS
- Knowit Cybersecurity & Law AS
- Org.nr. 975849856
- Org.nr. 993075841
- Org.nr. 993579572
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925033448
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 34 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. april 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Universitetsgata 1, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Knowit AS (100 %)
Øverste eier: Knowit AB
- Knowit AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 64 | 53 | |
| Rang | 417 | 701 | 1 427 | |
| Driftsmargin | 9,7 % | 8,8 % | 8,6 % | |
| Totalrentabilitet | 27,6 % | 23,7 % | 22,0 % | |
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 33,6 % | 30,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,51 | 1,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,9 % | −14,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 85,2 MNOK | 98,0 MNOK | 84,0 MNOK |
| Driftsresultat | 8,3 MNOK | 8,6 MNOK | 7,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,7 MNOK | 9,4 MNOK | 8,2 MNOK |
| Skattekostnad | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Årsresultat | 6,8 MNOK | 7,3 MNOK | 6,4 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 31,5 MNOK | 39,7 MNOK | 37,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 31,5 MNOK | 39,7 MNOK | 37,2 MNOK |
| Egenkapital | 13,3 MNOK | 13,3 MNOK | 11,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,2 MNOK | 13,2 MNOK | 11,2 MNOK |
| Sum gjeld | 18,1 MNOK | 26,3 MNOK | 25,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,1 MNOK | 26,3 MNOK | 25,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5119099.
Videre
Lignende selskaper
- HCL Technologies Norway AS indeks 74, nr. 416 · sammenlign
- Techfolk AS indeks 74, nr. 418 · sammenlign
- Unisea AS indeks 74, nr. 422 · sammenlign
- Breach AS indeks 74, nr. 423 · sammenlign
- Roxar Software Solutions AS indeks 74, nr. 424 · sammenlign