Two AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 208 av 992 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 651 av 3 099 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Two AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 992 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −237,3 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 95,1 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −237,3 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −62,9 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −5,0 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 95,1 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,68 |
| Likviditetsgrad 1 | 25,76 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 9 376,3 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,65 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Two AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (992 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Two AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Two AS hadde en driftsmargin på −237,3 % og en egenkapitalandel på 95,1 % i 2024, og er nr. 651 av 3 099 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −43 409,5 % til −237,3 % og omsetningen økte med 9 376 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 264 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 264 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −62,9 % (median 4,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −237,3 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −18,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 100 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Two AS?
Driftsmarginen var −237,3 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Two AS?
Egenkapitalandelen var 95,1 % i 2024 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,68).
Hvordan er likviditeten i Two AS?
Likviditetsgrad 1 var 25,76 i 2024 (median 1,33).
Hvordan står Two AS i Informasjon og kommunikasjon?
Two AS er nr. 651 av 3 099 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 208 av 992. Omsetningen endret seg 9 376,3 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
52 av 100
Rang 33 av 67 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 76 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −50 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −81 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 478 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 203 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −65,8 % | – |
| Totalrentabilitet | −8,0 % | – |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,88 | – |
| Omsetningsvekst | 126,1 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 47 (80 av 130), 2024: 46 (73 av 121).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Two AS.
Konsernregnskap. Two AS for 2025: indeks 52 av 100, nr. 33 av 67 konsern.
-
Two AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925976105
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. november 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,66 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongens gate 6, 0153 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900QWP7Q4WJU62X72 fornyes 9. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 140
- Største eier
- 4,9 % · tre største 12,0 %
- Fordeling
- selskaper 29 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 21 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 33 år)
- SHINE CAPITAL II, L.P. (USA) · 14,7 %
- Ama AS · 13,5 %
- ANTLER GLOBAL FUND MASTER S. R.L. (Luxembourg) · 7,9 %
- SEQUOIA CAPITAL U.S. SCOUT SEED FUN (USA) · 6,8 %
- Monozuki AS · 5,7 %
- Stamvaka LTD (Kypros) · 5,7 %
- Idekapital Fund 2 AS · 4,2 %
- Investinor Direkte AS · 3,7 %
- Alliance Venture Delta AB (Sverige) · 2,7 %
- Dushman LIMITED (Storbritannia) · 2,2 %
- 76 privatpersoner · 4,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Two Bcommerce AS (100 %), Two B2b AS (100 %), Two Faktura AS (100 %)
Har eierandeler i: Two Bcommerce AS (100 %), Two AS (1 %), Two B2b AS (100 %), Two Faktura AS (100 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 64 | 61 | |
| Rang | – | 651 | 803 | |
| Driftsmargin | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | |
| Totalrentabilitet | −21,8 % | −5,0 % | −10,8 % | |
| Egenkapitalandel | 81,6 % | 95,1 % | 97,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,15 | 25,76 | 25,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 9 376,3 % | 79,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 12,9 MNOK | 23,2 MNOK |
| Driftsresultat | −59,3 MNOK | −30,7 MNOK | −44,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −55,2 MNOK | −8,1 MNOK | −42,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | −55,2 MNOK | −8,1 MNOK | −42,5 MNOK |
| Finanskostnader | 3,5 MNOK | −1,7 MNOK | 9,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 237,5 MNOK | 196,1 MNOK | 303,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 225,1 MNOK | 142,5 MNOK | 223,5 MNOK |
| Egenkapital | 193,7 MNOK | 186,5 MNOK | 294,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −97,7 MNOK | −104,9 MNOK | −147,5 MNOK |
| Sum gjeld | 43,7 MNOK | 9,6 MNOK | 8,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 43,7 MNOK | 5,5 MNOK | 8,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6202701.
Videre
Lignende selskaper
- Front Software AS indeks 64, nr. 644 · sammenlign
- Folkebladet AS indeks 64, nr. 646 · sammenlign
- Noria Vest AS indeks 64, nr. 647 · sammenlign
- Cap10 AS indeks 64, nr. 648 · sammenlign
- Mediehuset Nyss AS indeks 64, nr. 653 · sammenlign