Two AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 269 av 1 022 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 803 av 3 133 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Two AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 022 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −190,6 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 97,1 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −190,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −182,9 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | −10,8 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 97,1 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 25,33 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 79,4 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 MNOK | 1,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Two AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 022 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Two AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Two AS har score 61 for 2025, rang 803 av 3 133 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 100 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 25,33 mot median 1,32. Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,1 % mot median 34,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 10 mot sammenlignbare, driftsmargin −190,6 % mot median 4,9 %. Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −182,9 % (median 5,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −190,6 % (median 4,9 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Two AS med 46,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 46,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Two AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −237,3 % | 4,4 % | +43 172,2 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +43 171,7 prosentpoeng |
| 2025 | −190,6 % | 4,9 % | +46,7 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +46,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Two AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Two AS økte 46,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Two AS hadde en driftsmargin på −190,6 % og en egenkapitalandel på 97,1 % i 2025, og er nr. 803 av 3 133 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −237,3 % til −190,6 % og omsetningen økte med 79 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 467 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 467 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −182,9 % (median 5,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −190,6 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 110,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Two AS?
Driftsmarginen var −190,6 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Two AS?
Egenkapitalandelen var 97,1 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Two AS?
Likviditetsgrad 1 var 25,33 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Two AS i Informasjon og kommunikasjon?
Two AS er nr. 803 av 3 133 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 269 av 1 022. Omsetningen endret seg 79,4 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
52 av 100
Rang 33 av 67 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 76 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −50 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −81 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 478 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 203 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −65,8 % | −190,6 % |
| Totalrentabilitet | −8,0 % | −10,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 97,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,88 | 25,33 |
| Omsetningsvekst | 126,1 % | 79,4 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 47 (80 av 130), 2024: 46 (73 av 121).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Two AS.
Konsernregnskap. Two AS for 2025: indeks 52 av 100, nr. 33 av 67 konsern.
-
Two AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925976105
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. november 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,66 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongens gate 6, 0153 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900QWP7Q4WJU62X72 fornyes 9. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 140
- Største eier
- 4,9 % · tre største 12,0 %
- Fordeling
- selskaper 29 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 21 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 33 år)
- SHINE CAPITAL II, L.P. (USA) · 14,7 %
- Ama AS · 13,5 %
- ANTLER GLOBAL FUND MASTER S. R.L. (Luxembourg) · 7,9 %
- SEQUOIA CAPITAL U.S. SCOUT SEED FUN (USA) · 6,8 %
- Monozuki AS · 5,7 %
- Stamvaka LTD (Kypros) · 5,7 %
- Idekapital Fund 2 AS · 4,2 %
- Investinor Direkte AS · 3,7 %
- Alliance Venture Delta AB (Sverige) · 2,7 %
- Dushman LIMITED (Storbritannia) · 2,2 %
- 76 privatpersoner · 4,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Two Bcommerce AS (100 %), Two B2b AS (100 %), Two Faktura AS (100 %)
Har eierandeler i: Two Bcommerce AS (100 %), Two AS (1 %), Two B2b AS (100 %), Two Faktura AS (100 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 64 | 61 | |
| Rang | – | 651 | 803 | |
| Driftsmargin | −43 409,5 % | −237,3 % | −190,6 % | |
| Totalrentabilitet | −21,8 % | −5,0 % | −10,8 % | |
| Egenkapitalandel | 81,6 % | 95,1 % | 97,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,15 | 25,76 | 25,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 9 376,3 % | 79,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 12,9 MNOK | 23,2 MNOK |
| Driftsresultat | −59,3 MNOK | −30,7 MNOK | −44,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −55,2 MNOK | −8,1 MNOK | −42,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | −55,2 MNOK | −8,1 MNOK | −42,5 MNOK |
| Finanskostnader | 3,5 MNOK | −1,7 MNOK | 9,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 237,5 MNOK | 196,1 MNOK | 303,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 225,1 MNOK | 142,5 MNOK | 223,5 MNOK |
| Egenkapital | 193,7 MNOK | 186,5 MNOK | 294,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −97,7 MNOK | −104,9 MNOK | −147,5 MNOK |
| Sum gjeld | 43,7 MNOK | 9,6 MNOK | 8,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 43,7 MNOK | 5,5 MNOK | 8,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7222344.
Videre
Lignende selskaper
- Compilo AS indeks 61, nr. 798 · sammenlign
- Wise Consulting AS indeks 61, nr. 799 · sammenlign
- Itum Notodden AS indeks 61, nr. 800 · sammenlign
- Aceno Impact AS indeks 61, nr. 802 · sammenlign
- Hitra Frøya Lokalavis AS indeks 61, nr. 804 · sammenlign