Findable AS

Org.nr. 926086758 · Oslo · Stiftet 2020 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2024

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 307 av 1 053 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 924 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Findable AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 053 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −204,6 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 88,8 % (median 34,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter15 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −204,6 % 4,5 % 1 %
Resultatmargin −199,2 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −33,0 % 9,0 % 9 %
Egenkapitalandel 88,8 % 34,2 % 99 %
Gjeldsgrad 0,13 1,68 99 %
Likviditetsgrad 1 8,90 1,33 99 %
Omsetningsvekst 23,0 % 7,8 % 71 %
Omsetning per ansatt0,89 MNOK1,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Findable AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 053 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Findable AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Findable AS hadde en driftsmargin på −204,6 % og en egenkapitalandel på 88,8 % i 2024, og er nr. 924 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −95,0 % til −204,6 % og egenkapitalandelen steg fra 11,7 % til 88,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 113 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −20,9 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −21,3 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 79,9 MNOK 2,6 208 MNOK 113 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −199,2 % (median 4,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −204,6 % (median 4,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst71 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Findable AS?

Driftsmarginen var −204,6 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −33,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Findable AS?

Egenkapitalandelen var 88,8 % i 2024 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Findable AS?

Likviditetsgrad 1 var 8,90 i 2024 (median 1,33).

Hvordan står Findable AS i Informasjon og kommunikasjon?

Findable AS er nr. 924 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 307 av 1 053. Omsetningen endret seg 23,0 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
20. desember 2022 Statens vegvesen Anskaffelse av rammeavtale for migreringsbistand (1) 57,0 MNOK (rammeavtale) 72000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
926086758
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
20. november 2020 5 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Christian Krohgs gate 16, 0186 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
17
Største eier
19,6 % · tre største 52,3 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 34 %
  • Oban Holding AS · 19,6 %
  • Point Nine Capital Fund VI GMBH & (Tyskland) · 16,8 %
  • Kompas Ventures KS (Danmark) · 15,9 %
  • Lars Aurdal Holding AS · 14,7 %
  • Construct Venture AS · 6,9 %
  • Findable AS · 5,5 %
  • Lysesvart Invest AS · 5,0 %
  • Smp Invest AS · 4,3 %
  • Startuplab Founders Fund Iii AS · 4,0 %
  • MALLING & CO Venture AS · 2,4 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Findable AS (6 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks176052
Rang2 8779241 500
Driftsmargin−95,0 %−204,6 %−241,9 %
Totalrentabilitet−37,5 %−33,0 %−75,4 %
Egenkapitalandel11,7 %88,8 %71,9 %
Likviditetsgrad 11,128,903,47
Omsetningsvekst–23,0 %17,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,3 MNOK15,1 MNOK17,7 MNOK
Driftsresultat−11,7 MNOK−30,9 MNOK−42,8 MNOK
Resultat før skatt−11,6 MNOK−30,1 MNOK−41,1 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK–
Årsresultat−11,6 MNOK−30,1 MNOK−41,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler31,0 MNOK90,0 MNOK53,8 MNOK
Omløpsmidler30,6 MNOK89,8 MNOK52,5 MNOK
Egenkapital3,6 MNOK79,9 MNOK38,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK––
Sum gjeld27,4 MNOK10,1 MNOK15,1 MNOK
Kortsiktig gjeld27,4 MNOK10,1 MNOK15,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6215667.