Axaz AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 53 av 412 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 288 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Axaz AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 412 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,0 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 52,2 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 75 MNOK | 133 MNOK |
| Driftsmargin | 11,0 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 6,6 % |
| Totalrentabilitet | 17,7 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 52,2 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,76 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 73,9 % | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 MNOK | 2,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Axaz AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (412 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Axaz AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Axaz AS har score 69 for 2025, rang 288 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 73,9 % mot median 6,4 %. Likviditet: persentil 79 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,76 mot median 1,15.
Svakest: Konsistens: persentil 29 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Axaz AS hadde en driftsmargin på 11,0 % og en egenkapitalandel på 52,2 % i 2025, og er nr. 288 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −7,7 % til 11,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 26 MNOK og 87 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 68 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 87 MNOK |
| P/B | 1,0 | 26 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Axaz AS?
Driftsmarginen var 11,0 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,7 %.
Hvor solid er Axaz AS?
Egenkapitalandelen var 52,2 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 0,92 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Axaz AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,76 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Axaz AS i Informasjon og kommunikasjon?
Axaz AS er nr. 288 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 53 av 412. Omsetningen endret seg 73,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926559745
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 73 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 1,85 MNOK
- Forretningsadresse
- Akersgata 55, 0180 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 52 | 69 | |
| Rang | 894 | 915 | 288 | |
| Driftsmargin | −9,0 % | −7,7 % | 11,0 % | |
| Totalrentabilitet | −10,4 % | −9,2 % | 17,7 % | |
| Egenkapitalandel | 59,4 % | 57,6 % | 52,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,70 | 1,76 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,1 % | 73,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,8 MNOK | 42,9 MNOK | 74,6 MNOK |
| Driftsresultat | −2,8 MNOK | −3,3 MNOK | 8,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,8 MNOK | −3,2 MNOK | 8,6 MNOK |
| Årsresultat | −2,0 MNOK | −2,3 MNOK | 6,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 25,4 MNOK | 32,8 MNOK | 49,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,0 MNOK | 21,1 MNOK | 39,8 MNOK |
| Egenkapital | 15,1 MNOK | 18,9 MNOK | 25,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 6,8 MNOK |
| Sum gjeld | 10,3 MNOK | 13,9 MNOK | 23,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,8 MNOK | 12,4 MNOK | 22,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6423481.
Videre
Lignende selskaper
- Ksat Global AS indeks 70, nr. 266 · sammenlign
- Uni Micro AS indeks 70, nr. 273 · sammenlign
- Gintel AS indeks 69, nr. 289 · sammenlign
- Promis Qualify AS indeks 69, nr. 295 · sammenlign
- Micro Focus AS indeks 69, nr. 296 · sammenlign