Celsia AS

Org.nr. 926626264 · Oslo · Stiftet 2021 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2025

14av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 022 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 105 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Celsia AS ligger 36 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −133,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel −285,0 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter16 MNOK23 MNOK
Driftsmargin −133,8 % 4,9 % 2 %
Resultatmargin −133,0 % 5,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −143,0 % 9,2 % 1 %
Egenkapitalandel −285,0 % 34,1 % 0 %
Gjeldsgrad – 1,65 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,55 1,33 10 %
Omsetningsvekst 26,2 % 7,8 % 78 %
Omsetning per ansatt1,33 MNOK1,77 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 14 gjør Celsia AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Celsia AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Celsia AS har score 14 for 2025, rang 3 105 av 3 186 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,2 % mot median 7,8 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −285,0 % mot median 34,1 %. Lønnsomhet: persentil 1 mot sammenlignbare, driftsmargin −133,8 % mot median 4,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Celsia AS med 46,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 46,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Celsia AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Celsia AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−180,6 %4,3 % +89,2 prosentpoeng +0,6 prosentpoeng +88,6 prosentpoeng
2025−133,8 %4,9 % +46,8 prosentpoeng +0,6 prosentpoeng +46,2 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Celsia AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Celsia AS økte 46,8 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Celsia AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––−269,8 %−180,6 %−133,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Celsia AS hadde en driftsmargin på −133,8 % og en egenkapitalandel på −285,0 % i 2025, og er nr. 3 105 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −180,6 % til −133,8 % og omsetningen økte med 26 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −20,0 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −20,1 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −42,0 MNOK 2,6 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −285,0 % (median 34,1 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,55 (median 1,33).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −133,0 % (median 5,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −133,8 % (median 4,9 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 26,2 % (median 7,8 %); Likviditetsgrad 1 0,55 (median 1,33).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet1 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet10 vekt 15 %
Vekst78 vekt 15 %
Konsistens4 vekt 15 %

Varighet: 16 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Celsia AS?

Driftsmarginen var −133,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −143,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Celsia AS?

Egenkapitalandelen var −285,0 % i 2025 (median 34,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Celsia AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,55 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Celsia AS i Informasjon og kommunikasjon?

Celsia AS er nr. 3 105 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 022 av 1 047. Omsetningen endret seg 26,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
926626264
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
12 registrert 10. september 2026
Stiftet
20. januar 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,05 MNOK
Forretningsadresse
Fridtjof Nansens vei 19, 0369 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
celsia.io
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
Konsernkjede
Øverste eier: AI Financial Information UK LTD
  • AI Financial Information UK LTD (Storbritannia) · 100,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks191514
Rang2 7513 0333 105
Driftsmargin−269,8 %−180,6 %−133,8 %
Totalrentabilitet−199,8 %−308,4 %−143,0 %
Egenkapitalandel26,1 %−280,9 %−285,0 %
Likviditetsgrad 11,310,140,55
Omsetningsvekst–112,0 %26,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,0 MNOK12,6 MNOK16,0 MNOK
Driftsresultat−16,1 MNOK−22,8 MNOK−21,4 MNOK
Resultat før skatt−15,8 MNOK−23,0 MNOK−21,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−15,8 MNOK−23,0 MNOK−21,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler7,9 MNOK7,4 MNOK14,7 MNOK
Omløpsmidler7,6 MNOK4,0 MNOK8,9 MNOK
Egenkapital2,1 MNOK−20,8 MNOK−42,0 MNOK
Opptjent egenkapital−25,8 MNOK−48,6 MNOK−69,8 MNOK
Sum gjeld5,8 MNOK28,2 MNOK56,7 MNOK
Kortsiktig gjeld5,8 MNOK28,2 MNOK16,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7213774.