Spedify AS
Score · regnskapsår 2024
10av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 850 av 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 256 av 2 313 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Spedify AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 871 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −46,4 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 14,1 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −46,4 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −46,3 % | 3,9 % |
| Totalrentabilitet | −101,9 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 14,1 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,08 | 1,74 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,15 MNOK | 1,33 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 10 gjør Spedify AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (871 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Spedify AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Spedify AS hadde en driftsmargin på −46,4 % og en egenkapitalandel på 14,1 % i 2024, og er nr. 2 256 av 2 313 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 96,6 % til 14,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −46,3 % (median 3,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −46,4 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 2 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Spedify AS?
Driftsmarginen var −46,4 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −101,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Spedify AS?
Egenkapitalandelen var 14,1 % i 2024 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 6,08 (median 1,74).
Hvordan er likviditeten i Spedify AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2024 (median 1,41).
Hvordan står Spedify AS i Transport og lagring?
Spedify AS er nr. 2 256 av 2 313 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 850 av 871.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926818317
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (52.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 77 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 27. februar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o AssistCo AS, Svaddevegen 125, 3660 RJUKAN (TINN)
- Kommune
- Tinn rang 11–20 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Assistco Eier AS · 50,0 %
- Centennial AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 10 | 16 | |
| Rang | – | 2 256 | 2 267 | |
| Driftsmargin | – | −46,4 % | −18,2 % | |
| Totalrentabilitet | −3,2 % | −101,9 % | −45,5 % | |
| Egenkapitalandel | 96,6 % | 14,1 % | −25,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 29,13 | 1,01 | 0,49 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 267,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 11,2 MNOK | 41,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −5,2 MNOK | −7,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −5,2 MNOK | −7,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −5,2 MNOK | −5,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK | 5,1 MNOK | 16,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 4,4 MNOK | 9,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 0,7 MNOK | −4,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −5,3 MNOK | −10,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 4,4 MNOK | 20,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 4,4 MNOK | 18,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6174225.
Videre
Lignende selskaper
- Ncg Transport AS indeks 10, nr. 2 253 · sammenlign
- Kolsrud Services AS indeks 10, nr. 2 255 · sammenlign
- NYE AKERSHUS MILJØFÔR AS indeks 10, nr. 2 259 · sammenlign
- Over Stokk og Stein Transport AS indeks 10, nr. 2 260 · sammenlign
- Nordic Drive AS indeks 9, nr. 2 263 · sammenlign