Oro Tankers AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −899,3 % | 7,3 % |
| Resultatmargin | −429,0 % | 8,1 % |
| Totalrentabilitet | −20,1 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 51,2 % | 42,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 0,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,89 |
| Omsetningsvekst | −99,9 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Oro Tankers AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Oro Tankers AS hadde en egenkapitalandel på 51,2 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 26,2 % til −899,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MUSD.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MUSD |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −429,0 % (median 8,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −899,3 % (median 7,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Oro Tankers AS?
Driftsmarginen var −899,3 % i 2025, mot en median på 7,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Oro Tankers AS?
Egenkapitalandelen var 51,2 % i 2025 (median 42,5 %). Gjeldsgraden var 0,95 (median 0,80).
Hvordan er likviditeten i Oro Tankers AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,78 i 2025 (median 1,89).
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927434849
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Sjøfart (50.201)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juni 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Tveiteråsvegen 12, 5232 PARADIS (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 41 | – | |
| Rang | 606 | 639 | – | |
| Driftsmargin | 25,4 % | 26,2 % | −899,3 % | |
| Totalrentabilitet | 90,4 % | 87,0 % | −20,1 % | |
| Egenkapitalandel | 6,5 % | 9,3 % | 51,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 1,01 | 1,78 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,3 % | −99,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (USD). Omsetning i NOK er regnet om fra USD med snittkurs for regnskapsperioden 1. januar 2025–31. desember 2025: 10,3912 (norges_bank). Balansetall bruker kursen på balansedagen. Forholdstall og vekst er regnet i USD. Valutakurser hos Norges Bank
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,6 MUSD | 17,2 MUSD | 0,0 MUSD |
| Driftsresultat | 4,5 MUSD | 4,5 MUSD | −0,2 MUSD |
| Resultat før skatt | 4,6 MUSD | 4,7 MUSD | −0,1 MUSD |
| Årsresultat | 4,5 MUSD | 4,6 MUSD | −0,1 MUSD |
| Finanskostnader | 0,0 MUSD | 0,0 MUSD | 0,0 MUSD |
| Sum eiendeler | 5,1 MUSD | 5,4 MUSD | 0,4 MUSD |
| Omløpsmidler | 4,4 MUSD | 4,9 MUSD | 0,3 MUSD |
| Egenkapital | 0,3 MUSD | 0,5 MUSD | 0,2 MUSD |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MUSD | 0,2 MUSD | – |
| Sum gjeld | 4,7 MUSD | 4,9 MUSD | 0,2 MUSD |
| Kortsiktig gjeld | 4,7 MUSD | 4,9 MUSD | 0,2 MUSD |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7009690.