Secundo AS
Score · regnskapsår 2023
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 416 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 290 av 3 757 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Secundo AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −16,6 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 81,3 % (median 34,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −16,6 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | −16,7 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | −15,8 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,96 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 1,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Secundo AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 214 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Secundo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Secundo AS hadde en driftsmargin på −16,6 % og en egenkapitalandel på 81,3 % i 2023, og er nr. 1 290 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 22 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 22 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,7 % (median 4,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,6 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Secundo AS?
Driftsmarginen var −16,6 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Secundo AS?
Egenkapitalandelen var 81,3 % i 2023 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 0,23 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Secundo AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,96 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Secundo AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Secundo AS er nr. 1 290 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 416 av 1 214.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 12. januar 2026 | Bærum kommune | Kjøp, reparasjoner og fornying av brukte møbler og inventar | 8,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927664887
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 4. august 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Pottemakerveien 10, 0954 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 38
- Største eier
- 22,5 % · tre største 55,8 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 98 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 29 år)
- Amkt Holding AS · 22,5 %
- VI Ønsker Styreplass AS · 17,5 %
- Trendxl AS · 15,7 %
- Eie Vekst AS · 7,6 %
- Nordic Living AS · 7,2 %
- Acme Ventures AS · 5,9 %
- Kolset Holding AS · 4,2 %
- Einar Hansen Holding AS · 2,6 %
- Kty Holding AS · 2,5 %
- Secundo AS · 2,4 %
- 4 privatpersoner · 1,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Secundo AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 55 | 59 | |
| Rang | 1 290 | 1 538 | 1 211 | |
| Driftsmargin | −16,6 % | −16,9 % | −9,4 % | |
| Totalrentabilitet | −15,8 % | −15,6 % | −8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 80,2 % | 83,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,96 | 2,53 | 3,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,1 % | 23,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,9 MNOK | 21,0 MNOK | 25,8 MNOK |
| Driftsresultat | −2,8 MNOK | −3,5 MNOK | −2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,8 MNOK | −3,7 MNOK | −2,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −2,8 MNOK | −3,7 MNOK | −2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,5 MNOK | 22,2 MNOK | 27,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,7 MNOK | 11,2 MNOK | 14,8 MNOK |
| Egenkapital | 14,3 MNOK | 17,8 MNOK | 23,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 3,3 MNOK | 4,4 MNOK | 4,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,3 MNOK | 4,4 MNOK | 4,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5049791.
Videre
Lignende selskaper
- Børve Borchsenius Arkitekter AS indeks 59, nr. 1 287 · sammenlign
- Code Arkitektur AS indeks 59, nr. 1 288 · sammenlign
- NY Struktur AS indeks 59, nr. 1 293 · sammenlign
- H2 Hardanger AS indeks 59, nr. 1 296 · sammenlign
- Ganesa Tekst AS indeks 59, nr. 1 298 · sammenlign