Tekteam AS
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 856 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 862 av 4 464 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tekteam AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 320 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 62,6 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 75 MNOK | 116 MNOK |
| Driftsmargin | −3,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −3,9 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −8,1 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 62,6 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,12 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −18,8 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,15 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Tekteam AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tekteam AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Tekteam AS har score 44 for 2025, rang 2 862 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 62,6 % mot median 39,3 %. Likviditet: persentil 73 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,12 mot median 1,55.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,8 % mot median 7,0 %. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,8 % mot median 4,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,9 % (median 4,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −3,8 % (median 4,9 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Tekteam AS med 3,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tekteam AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 15 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −0,3 % | 5,4 % | +0,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng |
| 2025 | −3,8 % | 4,9 % | −3,5 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −3,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tekteam AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Tekteam AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Tekteam AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Tekteam AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Tekteam AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Tekteam AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tekteam AS hadde en driftsmargin på −3,8 % og en egenkapitalandel på 62,6 % i 2025, og er nr. 2 862 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 73,2 % til 62,6 % og omsetningen falt med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 31 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 31 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,9 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,8 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tekteam AS?
Driftsmarginen var −3,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −8,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Tekteam AS?
Egenkapitalandelen var 62,6 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,60 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Tekteam AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,12 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Tekteam AS i Industri?
Tekteam AS er nr. 2 862 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 856 av 1 320. Omsetningen endret seg −18,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Drammen Kommune eier 84 % av aksjene i Enter Kompetanse AS.
Konsernregnskap. Enter Kompetanse AS for 2023: indeks 47 av 100, nr. 15 av 25 konsern. Se konsernregnskapet
-
Enter Kompetanse AS
- Tekteam AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928050211
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 65 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 12. mai 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Tømmerkrana 20, 3048 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Enter Kompetanse AS (100 %)
Øverste eier: DRAMMEN KOMMUNE
- Enter Kompetanse AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 60 | 44 | |
| Rang | 1 365 | 1 377 | 2 862 | |
| Driftsmargin | −1,0 % | −0,3 % | −3,8 % | |
| Totalrentabilitet | −2,3 % | −0,6 % | −8,1 % | |
| Egenkapitalandel | 67,0 % | 73,2 % | 62,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 2,92 | 2,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,9 % | −18,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 82,9 MNOK | 91,9 MNOK | 74,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,8 MNOK | −0,3 MNOK | −2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,0 MNOK | −0,5 MNOK | −2,9 MNOK |
| Skattekostnad | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,6 MNOK | −0,8 MNOK | −2,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,3 MNOK | 37,4 MNOK | 33,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,7 MNOK | 29,2 MNOK | 26,8 MNOK |
| Egenkapital | 23,0 MNOK | 27,4 MNOK | 21,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 22,8 MNOK | 27,0 MNOK | 20,8 MNOK |
| Sum gjeld | 11,3 MNOK | 10,0 MNOK | 12,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,3 MNOK | 10,0 MNOK | 12,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6850858.
Videre
Lignende selskaper
- Bauta Maritime AS indeks 44, nr. 2 861 · sammenlign
- Hydroniq Coolers AS indeks 44, nr. 2 863 · sammenlign
- Vestland Seaservice AS indeks 44, nr. 2 864 · sammenlign
- Nortroll AS indeks 43, nr. 2 866 · sammenlign
- Aksell AS indeks 43, nr. 2 868 · sammenlign