Logistea AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 40,3 % |
| Resultatmargin | – | 17,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 76,2 % | 26,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 2,39 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Logistea AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Logistea AS hadde en egenkapitalandel på 76,2 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 151 MNOK og 718 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 151 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 718 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,14 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Logistea AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 40,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Logistea AS?
Egenkapitalandelen var 76,2 % i 2023 (median 26,8 %). Gjeldsgraden var 0,31 (median 2,39).
Hvordan er likviditeten i Logistea AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,14 i 2023 (median 1,36). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
40 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Logistea Fastigheter 8 AB (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Logistea AS.
Logistea AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Logistea AS du er her
- Org.nr. 929200896
- Logistea Properties V AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929307666
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 28. april 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- Brattørkaia 13B, 7010 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.logistea.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Logistea Fastigheter 8 AB
- Logistea Fastigheter 8 AB (Sverige) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Logistea Properties AS (100 %), Logistea Properties II AS (100 %), Logistea Properties Vii AS (100 %), Logistea Properties IV AS (100 %), Logistea Properties V AS (100 %)
Har eierandeler i: Logistea Properties AS (100 %), Logistea Properties II AS (100 %), Logistea Properties Vii AS (100 %), Logistea Properties IV AS (100 %), Logistea Properties V AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 43 | 51 | |
| Rang | – | 5 154 | 3 700 | |
| Driftsmargin | – | −98,9 % | −15,6 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 4,2 % | 7,0 % | |
| Egenkapitalandel | 76,2 % | 67,8 % | 61,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 0,68 | 0,74 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 129,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 11,2 MNOK | 25,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −11,1 MNOK | −4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 30,2 MNOK | 131,1 MNOK | 230,2 MNOK |
| Skattekostnad | 6,7 MNOK | 28,9 MNOK | 42,8 MNOK |
| Årsresultat | 23,4 MNOK | 102,3 MNOK | 187,3 MNOK |
| Finanskostnader | 27,7 MNOK | 88,2 MNOK | 200,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 717,0 MNOK | 5 250,4 MNOK | 6 181,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 58,0 MNOK | 98,6 MNOK | 218,6 MNOK |
| Egenkapital | 1 308,5 MNOK | 3 561,7 MNOK | 3 781,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 56,9 MNOK | 760,0 MNOK | 29,5 MNOK |
| Sum gjeld | 408,5 MNOK | 1 688,6 MNOK | 2 400,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 408,5 MNOK | 144,7 MNOK | 296,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 4736811.