Badmash AS

Org.nr. 929619838 · Lillestrøm · Stiftet 2022 · 20 ansatte

Score · regnskapsår 2025

39av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 461 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 903 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Badmash AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,3 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 2,8 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 3,3 % 5,0 % 40 %
Resultatmargin 2,6 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,8 % 14,4 % 39 %
Egenkapitalandel 2,8 % 19,3 % 23 %
Gjeldsgrad 34,82 2,95 8 %
Likviditetsgrad 1 0,22 1,04 2 %
Omsetningsvekst 157,5 % 5,7 % 97 %
Omsetning per ansatt0,64 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 39 gjør Badmash AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Badmash AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Badmash AS har score 39 for 2025, rang 3 903 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 157,5 % mot median 5,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,22 mot median 1,04. Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,8 % mot median 19,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Badmash AS med 1,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 2,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Driftsmarginen til Badmash AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20253,3 %5,0 % +1,6 prosentpoeng +2,8 prosentpoeng −1,2 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Badmash AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Badmash AS økte 1,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Badmash AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin–––1,7 %3,3 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Badmash AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 2,8 % i 2025, og er nr. 3 903 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 157 % og egenkapitalandelen steg fra −2,2 % til 2,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,0 MNOK 17,4 1 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,8 MNOK
15,5 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 3,5 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,6 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,04).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,8 % (median 19,3 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 157,5 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet40 vekt 30 %
Soliditet16 vekt 25 %
Likviditet2 vekt 15 %
Vekst97 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 34 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Badmash AS?

Driftsmarginen var 3,3 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,8 %.

Hvor solid er Badmash AS?

Egenkapitalandelen var 2,8 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 34,82 (median 2,95).

Hvordan er likviditeten i Badmash AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,22 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Badmash AS i Overnatting og servering?

Badmash AS er nr. 3 903 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 461 av 2 119. Omsetningen endret seg 157,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929619838
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
20 registrert 10. september 2026
Stiftet
6. juli 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Sørumsgata 3, 2000 LILLESTRØM
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lillestrøm. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–2839
Rang–4 4333 903
Driftsmargin–1,7 %3,3 %
Totalrentabilitet−272,4 %1,5 %8,8 %
Egenkapitalandel−245,5 %−2,2 %2,8 %
Likviditetsgrad 10,290,310,22
Omsetningsvekst––157,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK4,9 MNOK12,7 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler0,1 MNOK5,7 MNOK4,8 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK1,7 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital−0,2 MNOK−0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK5,8 MNOK4,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK5,5 MNOK4,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6594783.