Melk og ØL AS

Org.nr. 930075159 · Stavanger · Stiftet 2022 · 19 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

26av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 3 447 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 627 av 6 735 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og robusthet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Melk og ØL AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,0 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel −186,0 % (median 13,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −3,0 % 1,6 % 27 %
Resultatmargin −3,0 % 1,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −37,5 % 5,7 % 13 %
Egenkapitalandel −186,0 % 13,8 % 6 %
Gjeldsgrad – 1,97 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,33 1,01 12 %
Omsetningsvekst 4,0 % 5,7 % 45 %
Omsetning per ansatt0,46 MNOK0,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 26 gjør Melk og ØL AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Melk og ØL AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Melk og ØL AS har score 26 for 2025, rang 5 627 av 6 735 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 4,0 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −186,0 % mot median 13,8 %. Likviditet: persentil 12 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,33 mot median 1,01.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Melk og ØL AS med 6,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Melk og ØL AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 13 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Melk og ØL AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−9,0 %2,3 % +0,8 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +0,3 prosentpoeng
2025−3,0 %1,6 % +6,0 prosentpoeng −0,6 prosentpoeng +6,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Melk og ØL AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Melk og ØL AS økte 6,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Melk og ØL AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−9,8 %−9,0 %−3,0 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Melk og ØL AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på −186,0 % i 2025, og er nr. 5 627 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −141,0 % til −186,0 % og driftsmarginen steg fra −9,0 % til −3,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 19,8 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 16,2 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −1,3 MNOK 3,3 – ikke meningsfull

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −186,0 % (median 13,8 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,01).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,0 % (median 1,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet20 vekt 40 %
Soliditet0 vekt 20 %
Likviditet12 vekt 5 %
Vekst61 vekt 25 %
Konsistens22 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 20 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Melk og ØL AS?

Driftsmarginen var −3,0 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Melk og ØL AS?

Egenkapitalandelen var −186,0 % i 2025 (median 13,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Melk og ØL AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,33 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Melk og ØL AS i Overnatting og servering?

Melk og ØL AS er nr. 5 627 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 447 av 4 239. Omsetningen endret seg 4,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930075159
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
19 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
15. september 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Bakgata 12, 4014 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4 (én eier har over halvparten)
Største eier
80,0 % · tre største 95,0 %
Fordeling
selskaper 15 % · privatpersoner 85 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson
  • Gyda Holding AS · 10,0 %
  • Murphdog Holding AS · 5,0 %
  • 2 privatpersoner · 85,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks102326
Rang5 3905 3665 627
Driftsmargin−9,8 %−9,0 %−3,0 %
Totalrentabilitet−70,8 %−101,4 %−37,5 %
Egenkapitalandel−54,6 %−141,0 %−186,0 %
Likviditetsgrad 10,650,410,33
Omsetningsvekst–130,4 %4,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,7 MNOK8,4 MNOK8,8 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK−0,8 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK−0,8 MNOK−0,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK–
Årsresultat−0,4 MNOK−0,8 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,5 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Omløpsmidler0,5 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital−0,3 MNOK−1,0 MNOK−1,3 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−1,1 MNOK−1,3 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7238456.