Snøkam AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 163 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 532 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Snøkam AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 35,3 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 15,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 16,5 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 31,7 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,83 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 42,2 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,41 MNOK | 1,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Snøkam AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Snøkam AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Snøkam AS har score 67 for 2025, rang 532 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 42,2 % mot median 7,8 %. Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,8 % mot median 4,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,0 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,4, bransjen +0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Snøkam AS med 2,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Snøkam AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 18,2 % | 4,3 % | −6,8 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −6,8 prosentpoeng |
| 2025 | 15,8 % | 4,9 % | −2,4 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | −3,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Snøkam AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Snøkam AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Snøkam AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 35,3 % i 2025, og er nr. 532 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 42 % og driftsmarginen falt fra 18,2 % til 15,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 28 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 26 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 28 MNOK |
| P/B | 2,6 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Snøkam AS?
Driftsmarginen var 15,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,7 %.
Hvor solid er Snøkam AS?
Egenkapitalandelen var 35,3 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,83 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Snøkam AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,47 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Snøkam AS i Informasjon og kommunikasjon?
Snøkam AS er nr. 532 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 163 av 1 047. Omsetningen endret seg 42,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Snøkam Holding AS.
Snøkam Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Snøkam Holding AS
- Snøkam AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930377953
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 13. november 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Kristian Augusts gate 12, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- snokam.no
- LEI
- 1595HD867PMI1IT8CP89 fornyes 23. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 8 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 85,4 % · tre største 91,5 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Snøkam Holding AS (85 %)
Øverste eier: Snøkam Holding AS
- Snøkam Holding AS · 85,4 %
- Harto AS · 3,1 %
- Olasson Holding AS · 3,0 %
- Hagro AS · 3,0 %
- Melhoos AS · 2,0 %
- Karud Holding AS · 1,5 %
- Øvstetun AS · 1,1 %
- Mildner Holding AS · 0,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 68 | 67 | |
| Rang | 414 | 468 | 532 | |
| Driftsmargin | 25,0 % | 18,2 % | 15,8 % | |
| Totalrentabilitet | 51,5 % | 33,2 % | 31,7 % | |
| Egenkapitalandel | 42,7 % | 35,1 % | 35,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,44 | 1,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 55,6 % | 42,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,7 MNOK | 19,8 MNOK | 28,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 4,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,2 MNOK | 10,9 MNOK | 15,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 10,1 MNOK | 14,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,6 MNOK | 3,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 3,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 7,1 MNOK | 9,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 7,0 MNOK | 9,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7022464.
Videre
Lignende selskaper
- Enovate AS indeks 67, nr. 525 · sammenlign
- Norsk Tid AS indeks 67, nr. 527 · sammenlign
- Smallworld Nordic Norway AS indeks 67, nr. 529 · sammenlign
- Devity AS indeks 67, nr. 534 · sammenlign
- Kragerø Blad AS indeks 67, nr. 536 · sammenlign