Spz Bilskade AS

Org.nr. 930634530 · Askøy · Stiftet 2022 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2024

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 237 av 814 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 755 av 2 675 · Annen tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Spz Bilskade AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 814 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,8 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 24,8 % (median 32,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 9,8 % 5,9 % 73 %
Resultatmargin 9,6 % 5,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 40,1 % 15,2 % 90 %
Egenkapitalandel 24,8 % 32,3 % 38 %
Gjeldsgrad 3,04 1,93 34 %
Likviditetsgrad 1 1,17 1,42 35 %
Omsetningsvekst 514,3 % 8,8 % 100 %
Omsetning per ansatt1,33 MNOK1,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Spz Bilskade AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (814 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Spz Bilskade AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Spz Bilskade AS hadde en driftsmargin på 9,8 % og en egenkapitalandel på 24,8 % i 2024, og er nr. 755 av 2 675 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 514 % og driftsmarginen steg fra −21,8 % til 9,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,3 MNOK 19,2 5 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
15,1 6 MNOK 3 MNOK
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 2,4 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 514,3 % (median 8,8 %); Likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,42).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet36 vekt 25 %
Likviditet35 vekt 15 %
Vekst100 vekt 15 %
Konsistens52 vekt 15 %

Varighet: 35 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Spz Bilskade AS?

Driftsmarginen var 9,8 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,1 %.

Hvor solid er Spz Bilskade AS?

Egenkapitalandelen var 24,8 % i 2024 (median 32,3 %). Gjeldsgraden var 3,04 (median 1,93).

Hvordan er likviditeten i Spz Bilskade AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2024 (median 1,42).

Hvordan står Spz Bilskade AS i Annen tjenesteyting?

Spz Bilskade AS er nr. 755 av 2 675 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 237 av 814. Omsetningen endret seg 514,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930634530
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
9 registrert 10. september 2026
Stiftet
21. november 2022 3 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Ravnangervegen 187A, 5308 KLEPPESTØ (ASKØY)
Kommune
Askøy rang 12–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Askøy. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
42,5 %
Fordeling
selskaper 85 % · privatpersoner 15 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
74 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks86145
Rang2 5027551 646
Driftsmargin−21,8 %9,8 %8,3 %
Totalrentabilitet−29,4 %40,1 %29,2 %
Egenkapitalandel−19,8 %24,8 %12,2 %
Likviditetsgrad 10,801,171,01
Omsetningsvekst–514,3 %11,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,9 MNOK12,0 MNOK13,4 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK1,2 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK1,2 MNOK1,1 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK1,0 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,4 MNOK2,9 MNOK3,8 MNOK
Omløpsmidler1,4 MNOK2,6 MNOK3,0 MNOK
Egenkapital−0,3 MNOK0,7 MNOK0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−0,5 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld1,7 MNOK2,2 MNOK3,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,7 MNOK2,2 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5459213.