Spz Bilskade AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 512 av 841 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 583 av 2 650 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Spz Bilskade AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 841 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,3 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 12,2 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 8,3 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 29,2 % | 16,0 % |
| Egenkapitalandel | 12,2 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 7,21 | 1,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 11,7 % | 5,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,49 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Spz Bilskade AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (841 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Spz Bilskade AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Spz Bilskade AS har score 45 for 2025, rang 1 583 av 2 650 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 72 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,3 % mot median 6,0 %. Vekst: persentil 68 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,7 % mot median 5,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,2 % mot median 33,6 %. Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,01 mot median 1,42.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,6 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −1,5, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Spz Bilskade AS med 1,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Spz Bilskade AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,8 % | 5,9 % | +31,6 prosentpoeng | +2,4 prosentpoeng | +29,3 prosentpoeng |
| 2025 | 8,3 % | 6,0 % | −1,5 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −1,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Spz Bilskade AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Spz Bilskade AS falt 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,8 % | 9,8 % | 8,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Spz Bilskade AS falt 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,8 % | 9,8 % | 8,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Spz Bilskade AS falt 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting, årssnitt | 89,0 | 93,2 | 98,3 | 103,2 | 108,3 | 111,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,1 % | +4,8 % | +5,4 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,8 % | 9,8 % | 8,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Spz Bilskade AS hadde en driftsmargin på 8,3 % og en egenkapitalandel på 12,2 % i 2025, og er nr. 1 583 av 2 650 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 24,8 % til 12,2 % og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,2 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 15,1 | 5 MNOK |
| P/B | 2,4 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 22 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Spz Bilskade AS?
Driftsmarginen var 8,3 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,2 %.
Hvor solid er Spz Bilskade AS?
Egenkapitalandelen var 12,2 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 7,21 (median 1,84).
Hvordan er likviditeten i Spz Bilskade AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Spz Bilskade AS i Annen tjenesteyting?
Spz Bilskade AS er nr. 1 583 av 2 650 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 512 av 841. Omsetningen endret seg 11,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930634530
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 21. november 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Ravnangervegen 187A, 5308 KLEPPESTØ (ASKØY)
- Kommune
- Askøy rang 12–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 42,5 %
- Fordeling
- selskaper 85 % · privatpersoner 15 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 74 %
- Kimbre Invest AS · 42,5 %
- BR Spz Holding AS · 42,5 %
- 1 privatpersoner · 15,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 8 | 61 | 45 | |
| Rang | 2 421 | 723 | 1 583 | |
| Driftsmargin | −21,8 % | 9,8 % | 8,3 % | |
| Totalrentabilitet | −29,4 % | 40,1 % | 29,2 % | |
| Egenkapitalandel | −19,8 % | 24,8 % | 12,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,80 | 1,17 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 514,3 % | 11,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 12,0 MNOK | 13,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 2,9 MNOK | 3,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 2,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6483727.
Videre
Lignende selskaper
- Sannidal Bilverksted AS indeks 45, nr. 1 575 · sammenlign
- Bilskadesenteret Voss AS indeks 45, nr. 1 578 · sammenlign
- Mymechanic AS indeks 45, nr. 1 579 · sammenlign
- Kingsrød Lastebil Senter AS indeks 45, nr. 1 582 · sammenlign
- Tau Auto AS indeks 45, nr. 1 585 · sammenlign