Liminal AS
Score · regnskapsår 2024
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 229 av 3 337 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 047 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og robusthet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Liminal AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 3 329 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 31,7 % (median 13,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 1,6 % |
| Totalrentabilitet | 7,2 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,15 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | 120,1 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,40 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Liminal AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 337 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Liminal AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Liminal AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 31,7 % i 2024, og er nr. 2 047 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 120 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,87 (median 1,02).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 120,1 % (median 6,2 %); Likviditetsgrad 1 0,87 (median 1,02).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Tre mål: lønnsomhet 30 %, vekst 15 %, robusthet 55 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 45 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Liminal AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.
Hvor solid er Liminal AS?
Egenkapitalandelen var 31,7 % i 2024 (median 13,9 %). Gjeldsgraden var 2,15 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Liminal AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,87 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Liminal AS i Overnatting og servering?
Liminal AS er nr. 2 047 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 229 av 3 337. Omsetningen endret seg 120,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930928895
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. februar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torshovgata 15A, 0476 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 34,1 % · tre største 65,9 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- KLEPPAN & Wessel Holding AS · 34,1 %
- Tylman Holding AS · 17,1 %
- Langs Rådgivning AS · 14,6 %
- Falkeriset Invest AS · 14,6 %
- Aventura AS · 14,6 %
- Liminal AS · 4,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Liminal AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 57 | 61 | |
| Rang | 3 658 | 2 047 | 1 716 | |
| Driftsmargin | −12,7 % | 2,1 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | −20,1 % | 7,2 % | 19,7 % | |
| Egenkapitalandel | 29,7 % | 31,7 % | 33,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,87 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 120,1 % | 17,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 7,6 MNOK | 8,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5986909.
Videre
Lignende selskaper
- Sandbakken Sportsstue AS indeks 57, nr. 2 042 · sammenlign
- Sailors Inn AS indeks 57, nr. 2 043 · sammenlign
- Smaken av Landet AS indeks 57, nr. 2 046 · sammenlign
- Fjelds-Mat AS indeks 57, nr. 2 048 · sammenlign
- Trekanten Kantine AS indeks 57, nr. 2 052 · sammenlign