Solid Rådgivning AS
Score · regnskapsår 2024
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 238 av 1 262 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 763 av 3 851 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Solid Rådgivning AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 262 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 28,8 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 21,5 % (median 32,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 28,8 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 29,3 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 60,4 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,5 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,65 | 1,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 242,9 % | 7,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,22 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Solid Rådgivning AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 262 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Solid Rådgivning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Solid Rådgivning AS hadde en driftsmargin på 28,8 % og en egenkapitalandel på 21,5 % i 2024, og er nr. 763 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 243 % og driftsmarginen steg fra 22,3 % til 28,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 19 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 23 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Solid Rådgivning AS?
Driftsmarginen var 28,8 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 60,4 %.
Hvor solid er Solid Rådgivning AS?
Egenkapitalandelen var 21,5 % i 2024 (median 32,9 %). Gjeldsgraden var 3,65 (median 1,90).
Hvordan er likviditeten i Solid Rådgivning AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Solid Rådgivning AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Solid Rådgivning AS er nr. 763 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 238 av 1 262. Omsetningen endret seg 242,9 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
15 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Xpartners Group AB (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Xpartners Norway Holding AS.
Xpartners Norway Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Xpartners Norway Holding AS
- Solid Rådgivning AS du er her
- Nosyko AS
- P7 Prosjekt AS
- Linq Prosjekt AS
- T-2 Prosjekt AS
- Konsel AS
- Negota AS
-
Paxon AS
- Org.nr. 823600372
- Org.nr. 923750436
- Org.nr. 932838362
- Protekno AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931072420
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 28. februar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Langnesvegen 45, 6409 MOLDE (AUKRA)
- Kommune
- Aukra rang 2–7 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Xpartners Norway Holding AS (100 %)
Øverste eier: Xpartners Group AB
- Xpartners Norway Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 66 | 86 | |
| Rang | 2 530 | 763 | 26 | |
| Driftsmargin | 22,3 % | 28,8 % | 29,2 % | |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | 60,4 % | 57,4 % | |
| Egenkapitalandel | 9,6 % | 21,5 % | 56,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,27 | 2,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 242,9 % | 71,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,3 MNOK | 14,6 MNOK | 25,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 4,2 MNOK | 7,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 4,3 MNOK | 7,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 3,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 7,1 MNOK | 13,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 7,1 MNOK | 12,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 1,5 MNOK | 7,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 6,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 5,6 MNOK | 5,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 5,6 MNOK | 5,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5465467.
Videre
Lignende selskaper
- Leiknes AS indeks 66, nr. 760 · sammenlign
- Flo-Code AS indeks 66, nr. 761 · sammenlign
- Ensign AS indeks 66, nr. 768 · sammenlign
- Cretalux AS indeks 66, nr. 770 · sammenlign
- Reny AS indeks 66, nr. 771 · sammenlign