Triark Systems AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 643 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 637 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Triark Systems AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,5 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 20,7 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 18,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 16,2 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 20,2 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,7 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,84 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 8,6 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 MNOK | 0,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Triark Systems AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Triark Systems AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Triark Systems AS har score 50 for 2025, rang 1 637 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 71 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,5 % mot median 3,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 28 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,7 % mot median 38,6 %. Likviditet: persentil 39 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,23 mot median 1,52.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 11,5 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +12,4, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Triark Systems AS med 12,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 11,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Triark Systems AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6,1 % | 3,1 % | +13,6 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +14,0 prosentpoeng |
| 2025 | 18,5 % | 3,9 % | +12,4 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +11,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Triark Systems AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Triark Systems AS økte 12,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Triark Systems AS hadde en driftsmargin på 18,5 % og en egenkapitalandel på 20,7 % i 2025, og er nr. 1 637 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 6,1 % til 18,5 % og egenkapitalandelen steg fra 3,4 % til 20,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 3 MNOK |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 53 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Triark Systems AS?
Driftsmarginen var 18,5 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,2 %.
Hvor solid er Triark Systems AS?
Egenkapitalandelen var 20,7 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 3,84 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Triark Systems AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,23 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Triark Systems AS i Informasjon og kommunikasjon?
Triark Systems AS er nr. 1 637 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 643 av 1 320. Omsetningen endret seg 8,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Alveoli AS.
Alveoli AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Alveoli AS
- Triark Systems AS du er her
- Capillari AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931534815
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. november 2025
- Stiftet
- 27. mars 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandbuktveien 9, 6530 AVERØY
- Kommune
- Averøy rang 9–27 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 55,0 %
- Fordeling
- selskaper 65 % · privatpersoner 35 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 55 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Alveoli AS (55 %)
Øverste eier: Alveoli AS
- Alveoli AS · 55,0 %
- Valu AS · 10,0 %
- 1 privatpersoner · 35,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Nordmøre Fiskebåt AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 35 | 50 | |
| Rang | 2 631 | 2 562 | 1 637 | |
| Driftsmargin | −7,5 % | 6,1 % | 18,5 % | |
| Totalrentabilitet | −8,7 % | 7,3 % | 20,2 % | |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 3,4 % | 20,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 1,56 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −19,8 % | 8,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,3 MNOK | 7,5 MNOK | 8,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Skattekostnad | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,7 MNOK | 0,1 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,2 MNOK | 7,5 MNOK | 7,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,9 MNOK | 5,8 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,6 MNOK | −0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 7,1 MNOK | 7,2 MNOK | 6,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7033982.
Videre
Lignende selskaper
- Verdinytt AS indeks 50, nr. 1 630 · sammenlign
- Vestbris AS indeks 50, nr. 1 631 · sammenlign
- B2R - Business TO Retail AS indeks 50, nr. 1 632 · sammenlign
- Kilde Konsult AS indeks 50, nr. 1 635 · sammenlign
- Tellusr AS indeks 50, nr. 1 636 · sammenlign