Ramsalt Servering AS

Org.nr. 932017393 · Bodø · Stiftet 2023 · 28 ansatte

Score · regnskapsår 2025

9av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 123 av 2 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 576 av 6 735 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og robusthet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ramsalt Servering AS ligger 42 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 2 159 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −6,0 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −30,9 % (median 19,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK16 MNOK
Driftsmargin −6,0 % 5,0 % 10 %
Resultatmargin −7,3 % 4,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,2 % 14,4 % 12 %
Egenkapitalandel −30,9 % 19,4 % 9 %
Gjeldsgrad – 2,95 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,81 1,04 30 %
Omsetningsvekst −20,6 % 5,7 % 2 %
Omsetning per ansatt0,43 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 9 gjør Ramsalt Servering AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 159 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ramsalt Servering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Ramsalt Servering AS har score 9 for 2025, rang 6 576 av 6 735 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 30 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,81 mot median 1,04.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −30,9 % mot median 19,4 %. Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −20,6 % mot median 5,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Ramsalt Servering AS med 5,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Ramsalt Servering AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 17 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Ramsalt Servering AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−0,5 %4,9 % +13,4 prosentpoeng +3,1 prosentpoeng +10,3 prosentpoeng
2025−6,0 %5,0 % −5,4 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −5,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ramsalt Servering AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Ramsalt Servering AS falt 5,4 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Ramsalt Servering AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−13,9 %−0,5 %−6,0 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ramsalt Servering AS hadde en driftsmargin på −6,0 % og en egenkapitalandel på −30,9 % i 2025, og er nr. 6 576 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −15,2 % til −30,9 % og driftsmarginen falt fra −0,5 % til −6,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 19,8 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,5 MNOK 16,2 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −1,4 MNOK 3,3 – ikke meningsfull

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −30,9 % (median 19,4 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,81 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,3 % (median 4,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,0 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 40 %
Soliditet0 vekt 20 %
Likviditet30 vekt 5 %
Vekst9 vekt 25 %
Konsistens13 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 21 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ramsalt Servering AS?

Driftsmarginen var −6,0 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ramsalt Servering AS?

Egenkapitalandelen var −30,9 % i 2025 (median 19,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Ramsalt Servering AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,81 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Ramsalt Servering AS i Overnatting og servering?

Ramsalt Servering AS er nr. 6 576 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 123 av 2 159. Omsetningen endret seg −20,6 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

42 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Akershusgruppen Topco AS.

Akershusgruppen Topco AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (35 selskaper), Handel (4 selskaper), Eiendom (1 selskap) 40 av 42 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
1 015 i alt. Oslo 660, Bodø 258, Tromsø 97 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
1 selskap: Ramsalt Servering AS
Underskudd
15 selskaper: Kullt AS, Fiskeriet Bjørvika AS, Fox Grill Tromsø AS, Hasle Linie Gastropub AS, Mamma Pizza Nydalen AS, Vin til Folket AS …
Endret 2024–2025
7 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: SG 28 Drift AS, Mack Bar AS, Fox Grill Tromsø AS, Pizza til Folket AS, Brasserie til Folket AS, Folket AS. 1 selskap gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Akershusgruppen Topco AS operativt · Overnatting og servering
    • Akershusgruppen Bidco AS eid 100 % · operativt · Overnatting og servering
      • Akershusgruppen AS eid 100 % · operativt · indeks 53 · nr. 2973 av 6735 i Overnatting og servering
        • Tesa Invest AS eid 100 % · holdingselskap · Eiendom
          • Ramsalt Servering AS du er her eid 80 % · operativt · indeks 9 · nr. 6576 av 6735 i Overnatting og servering · negativ egenkapital
          • Restaurant Arkaden AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 3750 av 6735 i Overnatting og servering
          • Guttan på Torget AS eid 100 % · operativt · indeks 66 · nr. 1394 av 6735 i Overnatting og servering
          • Hundholmen AS eid 55 % · operativt · indeks 63 · nr. 1704 av 6735 i Overnatting og servering
          • Restauranthuset Bodø AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 3722 av 6735 i Overnatting og servering
          • Dampen Servering AS eid 100 % · operativt · indeks 44 · nr. 4000 av 6735 i Overnatting og servering
          • City Pizzeria AS eid 100 % · operativt · indeks 29 · nr. 5320 av 6735 i Overnatting og servering
          • Sandgata Servering AS eid 100 % · operativt · indeks 73 · nr. 639 av 6735 i Overnatting og servering
          • Favn Drift AS eid 100 % · operativt · indeks 54 · nr. 2896 av 6735 i Overnatting og servering
        • Ø-Hallen Pubdrift AS eid 100 % · operativt · indeks 69 · nr. 1010 av 6735 i Overnatting og servering
        • Mamma Pizza AS eid 100 % · operativt · indeks 53 · nr. 3035 av 6735 i Overnatting og servering
        • Mack Bar AS eid 100 % · operativt · indeks 40 · nr. 4433 av 6735 i Overnatting og servering
        • Andersen Nilsen AS eid 100 % · operativt · indeks 52 · nr. 11048 av 22946 i Handel
        • Rarest AS eid 100 % · operativt · indeks 45 · nr. 3939 av 6735 i Overnatting og servering
        • Kullt AS eid 100 % · operativt · indeks 32 · nr. 5137 av 6735 i Overnatting og servering
        • Fiskeriet Bjørvika AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 4075 av 6735 i Overnatting og servering
        • Brasserie Hansken AS eid 100 % · operativt · indeks 57 · nr. 2525 av 6735 i Overnatting og servering
        • Fox Grill Tromsø AS eid 100 % · operativt · indeks 33 · nr. 4978 av 6735 i Overnatting og servering
        • Hasle Linie Gastropub AS eid 100 % · operativt · indeks 30 · nr. 5301 av 6735 i Overnatting og servering
        • Cafe Skansen AS eid 100 % · operativt · indeks 46 · nr. 3763 av 6735 i Overnatting og servering
        • Mamma Pizza Nydalen AS eid 100 % · operativt · indeks 10 · nr. 6532 av 6735 i Overnatting og servering
        • Grapestone Fine Wines AS eid 100 % · operativt · indeks 59 · nr. 7587 av 22946 i Handel
        • SG 28 Drift AS eid 100 % · operativt · indeks 31 · nr. 5208 av 6735 i Overnatting og servering
        • og 4 selskaper til
      • BP Pubutvikling AS eid 100 % · operativt · indeks 83 · nr. 131 av 6735 i Overnatting og servering
        • Burger Joint AS eid 100 % · operativt · indeks 34 · nr. 4943 av 6735 i Overnatting og servering
      • Jarmann 2 AS eid 100 % · operativt · indeks 38 · nr. 4556 av 6735 i Overnatting og servering

Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
932017393
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
28 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
5. juni 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Sjøgata 33B, 8006 BODØ
Kommune
Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Bodø. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
80,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Tesa Invest AS (80 %)
Øverste eier: Akershusgruppen Topco AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks16389
Rang5 0284 2986 576
Driftsmargin−13,9 %−0,5 %−6,0 %
Totalrentabilitet−13,6 %−2,1 %−15,2 %
Egenkapitalandel−9,4 %−15,2 %−30,9 %
Likviditetsgrad 10,801,440,81
Omsetningsvekst–249,8 %−20,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,3 MNOK15,0 MNOK11,9 MNOK
Driftsresultat−0,6 MNOK−0,1 MNOK−0,7 MNOK
Resultat før skatt−0,6 MNOK−0,2 MNOK−0,9 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,6 MNOK−0,2 MNOK−0,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler4,4 MNOK3,8 MNOK4,7 MNOK
Omløpsmidler2,9 MNOK2,7 MNOK2,1 MNOK
Egenkapital−0,4 MNOK−0,6 MNOK−1,4 MNOK
Opptjent egenkapital−0,6 MNOK−0,8 MNOK−1,6 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK4,4 MNOK6,1 MNOK
Kortsiktig gjeld3,6 MNOK1,8 MNOK2,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6647492.