Scale Aquaculture Software AS

Org.nr. 932166356 · Bergen · Stiftet 2023 · 45 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 666 av 771 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 533 av 4 282 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og robusthet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Scale Aquaculture Software AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 771 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −10,2 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 19,3 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter63 MNOK108 MNOK
Driftsmargin −10,2 % 6,0 % 11 %
Resultatmargin −11,6 % 6,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,2 % 11,7 % 8 %
Egenkapitalandel 19,3 % 30,0 % 33 %
Gjeldsgrad 4,19 2,26 31 %
Likviditetsgrad 1 0,80 1,16 18 %
Omsetningsvekst 13,1 % 7,7 % 67 %
Omsetning per ansatt1,39 MNOK3,04 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Scale Aquaculture Software AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (771 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Scale Aquaculture Software AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Scale Aquaculture Software AS har score 32 for 2025, rang 3 533 av 4 282 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,1 % mot median 7,7 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −10,2 % mot median 6,0 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,80 mot median 1,16.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS med 9,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Scale Aquaculture Software AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−19,9 %5,8 % −5,0 prosentpoeng +1,1 prosentpoeng −6,1 prosentpoeng
2025−10,2 %6,0 % +9,7 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +9,5 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS økte 9,7 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Scale Aquaculture Software AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––−14,8 %−19,9 %−10,2 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Scale Aquaculture Software AS hadde en driftsmargin på −10,2 % og en egenkapitalandel på 19,3 % i 2025, og er nr. 3 533 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −19,9 % til −10,2 % og egenkapitalandelen steg fra 7,8 % til 19,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 22 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −10,3 MNOK 18,0 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −7,7 MNOK 14,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 9,8 MNOK 3,6 35 MNOK 22 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,16).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,6 % (median 6,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,2 % (median 6,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet9 vekt 40 %
Soliditet32 vekt 20 %
Likviditet18 vekt 5 %
Vekst77 vekt 25 %
Konsistens20 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 24 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Scale Aquaculture Software AS?

Driftsmarginen var −10,2 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Scale Aquaculture Software AS?

Egenkapitalandelen var 19,3 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 4,19 (median 2,26).

Hvordan er likviditeten i Scale Aquaculture Software AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2025 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Scale Aquaculture Software AS i Informasjon og kommunikasjon?

Scale Aquaculture Software AS er nr. 3 533 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 666 av 771. Omsetningen endret seg 13,1 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

37 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Kverva AS.

Kverva AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Sjømat (16 selskaper), Industri (5 selskaper), Handel (4 selskaper), Forretningsmessig tjenesteyting (1 selskap), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap), Transport og lagring (1 selskap) og 2 til 31 av 37 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
1 282 i alt. Frøya 490, Vestvågøy 290, Oslo 171, Båtsfjord 98, Nærøysund 65, Stjørdal 48 og 5 kommuner til Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
11 selskaper: AS Båtsfjordbruket, Tobø Fisk AS, Insula AS, Scale Aquaculture Software AS, Aqualine AS, Probotic AS …
Endret 2024–2025
3 selskaper kom inn i konsernet: Pmh Norway AS, Probotic AS, Scale Aquaculture Cas AS. 4 selskaper gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Kverva AS operativt · indeks 51 · nr. 1060 av 2214 i Sjømat
    • Kverva Industrier AS eid 100 % · operativt · indeks 73 · nr. 179 av 2214 i Sjømat
      • Scale Aquaculture Group AS eid 89 % · operativt · indeks 46 · nr. 3108 av 5265 i Industri
        • Scale Aquaculture Software AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 32 · nr. 3533 av 4282 i Informasjon og kommunikasjon
        • Scale Aquaculture AS eid 100 % · operativt · indeks 68 · nr. 916 av 5265 i Industri
        • Moen Marin AS eid 100 % · operativt · indeks 41 · nr. 3605 av 5265 i Industri
          • Pmh Norway AS eid 100 % · operativt · indeks 80 · nr. 137 av 5265 i Industri
        • Scale Aquaculture Rental AS eid 100 % · operativt · indeks 27 · nr. 3466 av 4037 i Forretningsmessig tjenesteyting
        • Maskon Holding AS eid 81 % · ikke i datagrunnlaget
          • Maskon AS eid 100 % · operativt · indeks 78 · nr. 208 av 5265 i Industri · eier flere selskaper
        • Steinsvik Group AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Laxvaloris AS eid 100 % · operativt · indeks 45 · nr. 13868 av 22946 i Handel
      • Insula AS eid 95 % · operativt · indeks 44 · nr. 1393 av 2214 i Sjømat
      • Nutrimar Holding AS eid 100 % · holdingselskap · Sjømat
      • Kvefi AS eid 73 % · operativt · Sjømat
      • Ytterskaget AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Kverva Finans AS eid 100 % · operativt · indeks 61 · nr. 569 av 2214 i Sjømat
      • Kveval AS eid 100 % · operativt · indeks 81 · nr. 57 av 2214 i Sjømat
      • Ivc AS eid 100 % · operativt · Sjømat
        • Ictum AS eid 60 % · operativt · Sjømat

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
932166356
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
45 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
23. juni 2023 3 år i drift
Aksjekapital
2,17 MNOK
Forretningsadresse
Kanalveien 105A, 5068 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Bergen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Scale Aquaculture Group AS (100 %)
Øverste eier: Kverva AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks201832
Rang3 6214 0043 533
Driftsmargin−14,8 %−19,9 %−10,2 %
Totalrentabilitet−15,8 %−36,4 %−12,2 %
Egenkapitalandel32,0 %7,8 %19,3 %
Likviditetsgrad 10,580,360,80
Omsetningsvekst–42,4 %13,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter38,9 MNOK55,3 MNOK62,6 MNOK
Driftsresultat−5,8 MNOK−11,0 MNOK−6,4 MNOK
Resultat før skatt−18,1 MNOK−11,8 MNOK−7,3 MNOK
Skattekostnad−1,3 MNOK−2,4 MNOK−2,5 MNOK
Årsresultat−16,8 MNOK−9,3 MNOK−4,7 MNOK
Finanskostnader12,4 MNOK1,0 MNOK1,0 MNOK
Sum eiendeler36,2 MNOK29,4 MNOK51,0 MNOK
Omløpsmidler14,2 MNOK9,8 MNOK32,8 MNOK
Egenkapital11,6 MNOK2,3 MNOK9,8 MNOK
Opptjent egenkapital−16,8 MNOK−26,1 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld24,6 MNOK27,2 MNOK41,2 MNOK
Kortsiktig gjeld24,6 MNOK27,2 MNOK41,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7092768.