Geminix AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 486 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 435 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Geminix AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,2 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 25,5 % (median 19,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 10,2 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 41,9 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandel | 25,5 % | 19,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,92 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 1,2 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,96 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Geminix AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Geminix AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Geminix AS har score 64 for 2025, rang 1 435 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,2 % mot median 5,0 %. Konsistens: persentil 79 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,2 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,9 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,7, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Geminix AS med 0,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,2 % | 5,0 % | −0,7 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Geminix AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Geminix AS falt 0,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 10,9 % | 10,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Geminix AS hadde en driftsmargin på 10,2 % og en egenkapitalandel på 25,5 % i 2025, og er nr. 1 435 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 0,4 % til 25,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 15 MNOK |
| P/B | 3,5 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Geminix AS?
Driftsmarginen var 10,2 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 41,9 %.
Hvor solid er Geminix AS?
Egenkapitalandelen var 25,5 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 2,92 (median 2,95).
Hvordan er likviditeten i Geminix AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,20 i 2025 (median 1,04).
Hvordan står Geminix AS i Overnatting og servering?
Geminix AS er nr. 1 435 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 486 av 2 119. Omsetningen endret seg 1,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Geminox AS. Personer vises ikke med navn.
Geminox AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (1 selskap) 1 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 18 i alt. Ullensvang 18 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Geminox AS
- Geminix AS du er her
- Gemifox AS
- Gemirox AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932481197
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 31. august 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Eitrheimsvegen 13, 5750 ODDA (ULLENSVANG)
- Kommune
- Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Geminox AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Geminox AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Visit Hardangerfjord AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 64 | |
| Rang | 3 358 | 1 435 | |
| Driftsmargin | 10,9 % | 10,2 % | |
| Totalrentabilitet | 53,5 % | 41,9 % | |
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 25,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,20 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,0 MNOK | 17,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7101374.
Videre
Lignende selskaper
- Hardangerfjord Hotel AS indeks 64, nr. 1 427 · sammenlign
- Reine Rorbuer Drift AS indeks 64, nr. 1 433 · sammenlign
- Viva Napoli Pizzabar og Restaurant AS indeks 64, nr. 1 437 · sammenlign
- Harding Group AS indeks 64, nr. 1 439 · sammenlign
- Utne Camping AS indeks 64, nr. 1 440 · sammenlign