Flowcase AS
Score · regnskapsår 2025
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 674 av 710 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 736 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Flowcase AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 710 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −14,3 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel −15,4 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 66 MNOK | 109 MNOK |
| Driftsmargin | −14,3 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | −15,6 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −28,3 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | −15,4 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 16,5 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,09 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Flowcase AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (710 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Flowcase AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Flowcase AS har score 21 for 2025, rang 2 736 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,5 % mot median 7,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −15,4 % mot median 30,1 %. Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −14,3 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −15,4 % (median 30,1 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −15,6 % (median 6,7 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −14,3 % (median 6,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Flowcase AS hadde en driftsmargin på −14,3 % og en egenkapitalandel på −15,4 % i 2025, og er nr. 2 736 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −60,3 % til −14,3 % og omsetningen økte med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −15,4 % (median 30,1 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −15,6 % (median 6,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,3 % (median 6,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 15 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Flowcase AS?
Driftsmarginen var −14,3 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −28,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Flowcase AS?
Egenkapitalandelen var −15,4 % i 2025 (median 30,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Flowcase AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Flowcase AS i Informasjon og kommunikasjon?
Flowcase AS er nr. 2 736 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 674 av 710. Omsetningen endret seg 16,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932614286
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 16 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. november 2023 2 år i drift
- Aksjekapital
- 1,02 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Slottsgate 3B, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9
- Største eier
- 22,4 % · tre største 38,7 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Linde Invest AS · 44,9 %
- Foxhold 2 AS · 18,0 %
- Gambit Invest AS · 14,6 %
- Idekapital Fund 2 AS · 14,0 %
- CV Partner Management Invest AS · 5,4 %
- MP PENSJON PK · 1,7 %
- Ineo AS · 1,1 %
- Biliv AS · 0,2 %
- Christian Rokseth Holding AS · 0,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 8 | 21 | |
| Rang | 2 879 | 2 736 | |
| Driftsmargin | −60,3 % | −14,3 % | |
| Totalrentabilitet | −118,0 % | −28,3 % | |
| Egenkapitalandel | −16,9 % | −15,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 56,2 MNOK | 65,5 MNOK |
| Driftsresultat | −33,9 MNOK | −9,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −34,5 MNOK | −10,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – |
| Årsresultat | −36,9 MNOK | −10,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 28,4 MNOK | 29,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,5 MNOK | 24,3 MNOK |
| Egenkapital | −4,8 MNOK | −4,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −36,9 MNOK | −5,6 MNOK |
| Sum gjeld | 33,2 MNOK | 34,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 23,2 MNOK | 24,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6899722.
Videre
Lignende selskaper
- Triona AS indeks 22, nr. 2 719 · sammenlign
- Distribution Innovation AS indeks 22, nr. 2 721 · sammenlign
- EG Checkware AS indeks 21, nr. 2 733 · sammenlign
- Dagsavisen AS indeks 21, nr. 2 742 · sammenlign
- Yttr AS indeks 21, nr. 2 748 · sammenlign