Remadrass AS
Score · regnskapsår 2025
37av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 856 av 1 149 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 357 av 4 464 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Remadrass AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 149 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −10,8 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 25,9 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −10,8 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | −10,1 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | −9,2 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 25,9 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,86 | 1,27 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 228,4 % | 4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,74 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 37 gjør Remadrass AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 149 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Remadrass AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Remadrass AS har score 37 for 2025, rang 3 357 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 228,4 % mot median 4,7 %.
Svakest: Konsistens: persentil 12 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 17 mot sammenlignbare, driftsmargin −10,8 % mot median 3,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,1 % (median 2,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −10,8 % (median 3,3 %).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Remadrass AS med 5,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −10,8 % | 3,3 % | −5,2 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | −5,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Remadrass AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Remadrass AS falt 5,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −5,6 % | −10,8 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Remadrass AS falt 5,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −5,6 % | −10,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Remadrass AS falt 5,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −5,6 % | −10,8 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Remadrass AS falt 5,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −5,6 % | −10,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Remadrass AS falt 5,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −5,6 % | −10,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Remadrass AS hadde en driftsmargin på −10,8 % og en egenkapitalandel på 25,9 % i 2025, og er nr. 3 357 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 228 % og egenkapitalandelen falt fra 52,2 % til 25,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,1 % (median 2,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,8 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 17 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 31 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Remadrass AS?
Driftsmarginen var −10,8 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Remadrass AS?
Egenkapitalandelen var 25,9 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 2,86 (median 1,27).
Hvordan er likviditeten i Remadrass AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,69 i 2025 (median 1,56).
Hvordan står Remadrass AS i Industri?
Remadrass AS er nr. 3 357 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 856 av 1 149. Omsetningen endret seg 228,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932881543
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (32.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. januar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Hønefoss bru 1B, 3510 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 24. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- remadrass.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,4 % · tre største 85,4 %
- Fordeling
- selskaper 40 % · privatpersoner 60 % · utenlandske 10 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS · 15,0 %
- Red Beacon LTD (Nederland) · 10,0 %
- SPAREBANK 1 NÆRINGSSTIFTELSE · 7,5 %
- Njordur AS · 5,6 %
- Mansikka AS · 1,5 %
- 1 privatpersoner · 60,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 37 | |
| Rang | 3 221 | 3 357 | |
| Driftsmargin | −5,6 % | −10,8 % | |
| Totalrentabilitet | −2,1 % | −9,2 % | |
| Egenkapitalandel | 52,2 % | 25,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 228,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 5,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 6,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | 2,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6875730.
Videre
Lignende selskaper
- Effee Foundry AS indeks 37, nr. 3 354 · sammenlign
- Drangeid Mek Verksted AS indeks 37, nr. 3 355 · sammenlign
- Glunot AS indeks 37, nr. 3 356 · sammenlign
- Stokkebekk Service AS indeks 37, nr. 3 360 · sammenlign
- Saltdal Snekkeri AS indeks 37, nr. 3 361 · sammenlign