Corrals Tacos AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 796 av 2 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 442 av 6 735 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og robusthet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Corrals Tacos AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 2 159 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,2 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 26,7 % (median 19,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 16 MNOK |
| Driftsmargin | 4,2 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 29,9 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandel | 26,7 % | 19,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,75 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 1 374,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,54 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Corrals Tacos AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 159 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Corrals Tacos AS har score 58 for 2025, rang 2 442 av 6 735 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 75 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 61 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,2 % mot median 5,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,90 mot median 1,04.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,04).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 1 374,0 % (median 5,7 %); likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,04).
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 28,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −25,9, bransjen +2,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Corrals Tacos AS med 25,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 2,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 28,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,2 % | 5,0 % | −25,9 prosentpoeng | +2,8 prosentpoeng | −28,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Corrals Tacos AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Corrals Tacos AS falt 25,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 30,1 % | 4,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Corrals Tacos AS hadde en driftsmargin på 4,2 % og en egenkapitalandel på 26,7 % i 2025, og er nr. 2 442 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 1 374 % og driftsmarginen falt fra 30,1 % til 4,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 16,2 | 5 MNOK |
| P/B | 3,3 | 1 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 7 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 4 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 5 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,04).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 1 374,0 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,04).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 20 % |
| Likviditet | 36 | vekt 5 % |
| Vekst | 50 | vekt 25 % |
| Konsistens | 75 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Corrals Tacos AS?
Driftsmarginen var 4,2 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,9 %.
Hvor solid er Corrals Tacos AS?
Egenkapitalandelen var 26,7 % i 2025 (median 19,4 %). Gjeldsgraden var 2,75 (median 2,95).
Hvordan er likviditeten i Corrals Tacos AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Corrals Tacos AS i Overnatting og servering?
Corrals Tacos AS er nr. 2 442 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 796 av 2 159. Omsetningen endret seg 1 374,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 95 % av aksjene i Corrals Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Corrals Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (2 selskaper) 2 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 45 i alt. Oslo 45 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Endret 2024–2025
- 2 selskaper kom inn i konsernet: Corrals Økern AS, Corrals Asker AS.
-
Corrals Holding AS
- Corrals Tacos AS du er her
- Corrals Økern AS
- Corrals Asker AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933175138
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 3. februar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Frognerveien 9D, 0257 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Corrals Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Corrals Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 58 | |
| Rang | – | 2 442 | |
| Driftsmargin | 30,1 % | 4,2 % | |
| Totalrentabilitet | 20,2 % | 29,9 % | |
| Egenkapitalandel | 17,9 % | 26,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,34 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 1 374,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 14,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7244546.
Videre
Lignende selskaper
- Presog AS indeks 58, nr. 2 437 · sammenlign
- Sjøloftet AS indeks 58, nr. 2 439 · sammenlign
- Mister India Restaurant AS indeks 58, nr. 2 440 · sammenlign
- Nes Camping Jeløy AS indeks 58, nr. 2 443 · sammenlign
- Bønder i Byen Drift AS indeks 58, nr. 2 453 · sammenlign