Guma AS

Org.nr. 933329828 · Bergen · Stiftet 2024 · 104 ansatte

Score · regnskapsår 2025

30av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 731 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 624 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Guma AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,8 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −0,7 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 1. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −1,8 % 5,0 % 19 %
Resultatmargin −1,9 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −5,0 % 14,4 % 19 %
Egenkapitalandel −0,7 % 19,3 % 16 %
Gjeldsgrad – 2,95 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,00 1,04 46 %
Omsetningsvekst 60,0 % 5,7 % 94 %
Omsetning per ansatt0,12 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 30 gjør Guma AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2025

SelskapetMedian025507510020242025
  • Guma AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Guma AS har score 30 for 2025, rang 4 624 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 60,0 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −0,7 % mot median 19,3 %. Lønnsomhet: persentil 19 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,8 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Guma AS med 5,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 2,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Driftsmarginen til Guma AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2025−1,8 %5,0 % −5,1 prosentpoeng +2,8 prosentpoeng −7,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Guma AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Guma AS falt 5,1 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Guma AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin–––3,3 %−1,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Guma AS hadde en driftsmargin på −1,8 % og en egenkapitalandel på −0,7 % i 2025, og er nr. 4 624 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 60 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2024–2025): 0,0 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2024–2025): 0,0 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
15,5 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −0,7 % (median 19,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,9 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,8 % (median 5,0 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 60,0 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet19 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet46 vekt 15 %
Vekst94 vekt 15 %
Konsistens23 vekt 15 %

Varighet: 39 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Guma AS?

Driftsmarginen var −1,8 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Guma AS?

Egenkapitalandelen var −0,7 % i 2025 (median 19,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Guma AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Guma AS i Overnatting og servering?

Guma AS er nr. 4 624 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 731 av 2 119. Omsetningen endret seg 60,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
933329828
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
104 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
12. mars 2024 2 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Strandgaten 5, 5013 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Bergen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 1. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks4730
Rang3 0484 624
Driftsmargin3,3 %−1,8 %
Totalrentabilitet9,8 %−5,0 %
Egenkapitalandel8,1 %−0,7 %
Likviditetsgrad 11,091,00
Omsetningsvekst–60,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter7,5 MNOK12,0 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,5 MNOK4,2 MNOK
Omløpsmidler2,5 MNOK3,8 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld2,3 MNOK4,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,3 MNOK3,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 7237594.