Guzzle AS

Org.nr. 933958868 · Melhus · Stiftet 2024 · 25 ansatte

Score · regnskapsår 2025

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 888 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 184 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Guzzle AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −4,8 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −11,1 % 5,0 % 5 %
Resultatmargin −12,7 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −32,1 % 14,4 % 6 %
Egenkapitalandel −4,8 % 19,3 % 14 %
Gjeldsgrad – 2,95 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,54 1,04 14 %
Omsetningsvekst 1 662,2 % 5,7 % 99 %
Omsetning per ansatt0,49 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Guzzle AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Guzzle AS har score 22 for 2025, rang 5 184 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1 662,2 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −4,8 % mot median 19,3 %. Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −11,1 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Guzzle AS med 23,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 2,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 21,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Driftsmarginen til Guzzle AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2025−11,1 %5,0 % +23,9 prosentpoeng +2,8 prosentpoeng +21,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Guzzle AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Guzzle AS økte 23,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Guzzle AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin–––−35,0 %−11,1 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Guzzle AS hadde en driftsmargin på −11,1 % og en egenkapitalandel på −4,8 % i 2025, og er nr. 5 184 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 1 662 % og driftsmarginen steg fra −35,0 % til −11,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2024–2025): −0,9 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2024–2025): −0,8 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,2 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −4,8 % (median 19,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,7 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,1 % (median 5,0 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 1 662,2 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet14 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens22 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Guzzle AS?

Driftsmarginen var −11,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −32,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Guzzle AS?

Egenkapitalandelen var −4,8 % i 2025 (median 19,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Guzzle AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,54 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Guzzle AS i Overnatting og servering?

Guzzle AS er nr. 5 184 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 888 av 2 119. Omsetningen endret seg 1 662,2 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Muv Holding AS.

Muv Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
933958868
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
25 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
30. juli 2024 2 år i drift
Aksjekapital
2,40 MNOK
Forretningsadresse
Melhusvegen 474, 7224 MELHUS
Kommune
Melhus rang 16–28 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Melhus. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5 (én eier har over halvparten)
Største eier
55,0 % · tre største 90,0 %
Fordeling
selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 5 %
Eid fra samme kommune
94 %
Konsernkjede
Eies av: Muv Holding AS (55 %)
Øverste eier: Muv Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks–22
Rang–5 184
Driftsmargin−35,0 %−11,1 %
Totalrentabilitet−6,1 %−32,1 %
Egenkapitalandel−4,8 %−4,8 %
Likviditetsgrad 10,560,54
Omsetningsvekst–1 662,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter0,7 MNOK12,3 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−1,4 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK−1,6 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK–
Årsresultat−0,2 MNOK−1,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler4,0 MNOK4,2 MNOK
Omløpsmidler1,4 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK−0,2 MNOK
Opptjent egenkapital−0,2 MNOK−1,8 MNOK
Sum gjeld4,2 MNOK4,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK1,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6772104.