Logic Event Management AS

Org.nr. 951074500 · Bærum · Stiftet 1989 · 7 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 756 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 397 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Logic Event Management AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel −23,3 % (median 41,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 5,4 % 5,8 % 49 %
Resultatmargin 4,3 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,1 % 11,5 % 58 %
Egenkapitalandel −23,3 % 41,5 % 8 %
Gjeldsgrad – 1,10 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 −0,05 1,61 0 %
Omsetningsvekst 5,9 % 5,6 % 51 %
Omsetning per ansatt0,99 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Logic Event Management AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024
  • Logic Event Management AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Logic Event Management AS har score 31 for 2024, rang 3 397 av 4 104 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 54 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,4 % mot median 5,8 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −23,3 % mot median 41,5 %. Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 −0,05 mot median 1,61.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2024 steg driftsmarginen til Logic Event Management AS med 1,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Logic Event Management AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 53 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Logic Event Management AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20234,2 %5,7 % −6,1 prosentpoeng −3,7 prosentpoeng −2,4 prosentpoeng
20245,4 %5,8 % +1,1 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +1,0 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Logic Event Management AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 14,5 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser falt 1,3 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet falt 6,0 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,4 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 2,0 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten steg 0,96 prosentpoeng i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 1,8 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 5,2 % i 2024; driftsmarginen til Logic Event Management AS økte 1,1 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Logic Event Management AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin–10,4 %4,2 %5,4 %––

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Logic Event Management AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på −23,3 % i 2024, og er nr. 3 397 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra −35,3 % til −23,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2022–2024): 0,2 MNOK 18,6 4 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2022–2024): 0,5 MNOK
minus netto gjeld 1,2 MNOK
15,9 6 MNOK 3 MNOK
P/B Egenkapital: −0,5 MNOK 3,2 – ikke meningsfull

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −23,3 % (median 41,5 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: omløpsmidlene dekker ikke kortsiktig gjeld.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 −0,05 (median 1,61).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet0 vekt 15 %
Vekst51 vekt 15 %
Konsistens48 vekt 15 %

Varighet: 27 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Logic Event Management AS?

Driftsmarginen var 5,4 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,1 %.

Hvor solid er Logic Event Management AS?

Egenkapitalandelen var −23,3 % i 2024 (median 41,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Logic Event Management AS?

Likviditetsgrad 1 var −0,05 i 2024 (median 1,61). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Logic Event Management AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Logic Event Management AS er nr. 3 397 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 756 av 2 165. Omsetningen endret seg 5,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 80 % av aksjene i Logic Event Management AS. Personer vises ikke med navn.

Logic Event Management AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Logic Event Management AS du er her operativt · indeks 31 · nr. 3397 av 4104 i Teknisk tjenesteyting og forskning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
951074500
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. juni 2026
Stiftet
10. januar 1989 37 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Sandviksveien 120, 1363 HØVIK (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. desember 2014
Siste innsendte regnskap
2024
Nettside
www.logicevent.no
Selskapets forretningskommune, Bærum. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
80,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 4 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.

Eier flertallet i: Sail-X Events AS (100 %)

Har eierandeler i: Sail-X Events AS (100 %), Saillogic Services AS (50 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks252631
Rang443 3573 397
Driftsmargin10,4 %4,2 %5,4 %
Totalrentabilitet22,4 %15,0 %17,1 %
Egenkapitalandel−18,6 %−35,3 %−23,3 %
Likviditetsgrad 10,43−0,47−0,05
Omsetningsvekst–−4,3 %5,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter6,8 MNOK6,5 MNOK6,9 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK−0,1 MNOK0,3 MNOK
Skattekostnad––0,2 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler3,2 MNOK1,8 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK−0,5 MNOK−0,1 MNOK
Egenkapital−0,6 MNOK−0,7 MNOK−0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−0,7 MNOK−0,8 MNOK−0,6 MNOK
Sum gjeld3,7 MNOK2,5 MNOK2,7 MNOK
Kortsiktig gjeld2,6 MNOK1,1 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6385267.