Dualog AS
Score · regnskapsår 2025
37av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 584 av 730 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 438 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dualog AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 730 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −4,2 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 20,3 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 88 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | −4,2 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 13,7 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 17,5 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,3 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,92 | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 6,9 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,05 MNOK | 2,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 37 gjør Dualog AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (730 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dualog AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Dualog AS har score 37 for 2025, rang 2 438 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 49 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 6,9 % mot median 7,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,90 mot median 1,15. Soliditet: persentil 33 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,3 % mot median 30,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,15).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −4,2 % (median 6,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,6, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Dualog AS med 4,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Dualog AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −8,8 % | 5,9 % | −6,4 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −6,1 prosentpoeng |
| 2025 | −4,2 % | 6,0 % | +4,6 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +4,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Dualog AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Dualog AS økte 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Dualog AS hadde en driftsmargin på −4,2 % og en egenkapitalandel på 20,3 % i 2025, og er nr. 2 438 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −8,8 % til −4,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 24 MNOK og 74 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 74 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 24 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,15).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,2 % (median 6,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dualog AS?
Driftsmarginen var −4,2 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,5 %.
Hvor solid er Dualog AS?
Egenkapitalandelen var 20,3 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 3,92 (median 2,26).
Hvordan er likviditeten i Dualog AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2025 (median 1,15). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Dualog AS i Informasjon og kommunikasjon?
Dualog AS er nr. 2 438 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 584 av 730. Omsetningen endret seg 6,9 % fra året før.
Konsernregnskap · 2023
60 av 100
Rang 27 av 90 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 221 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 13 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 14 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 96 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 40 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | – |
| Totalrentabilitet | 15,8 % | – |
| Egenkapitalandel | 41,7 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Dualog Holding AS.
Dualog Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 951400491
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 43 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 3. april 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 6,64 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjølundvegen 1, 9016 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.dualog.com
- LEI
- 549300K8JZ93ZFBR1H95 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Dualog Group AS (100 %)
Øverste eier: Dualog Holding AS
- Dualog Group AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 22 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Dualog Group AS
Utgått (selskaper): Acos Invest AS, Com Islands Invest AS, Data-Consult AS, DNB Bank ASA, FAVN FORSIKRING
Eier flertallet i: Dualog Excel AS (100 %)
Har eierandeler i: Dualog Excel AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 31 | 37 | |
| Rang | 2 140 | 2 658 | 2 438 | |
| Driftsmargin | −2,4 % | −8,8 % | −4,2 % | |
| Totalrentabilitet | 8,7 % | 11,3 % | 17,5 % | |
| Egenkapitalandel | 39,6 % | 17,5 % | 20,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 0,64 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,3 % | 6,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 77,6 MNOK | 82,5 MNOK | 88,2 MNOK |
| Driftsresultat | −1,8 MNOK | −7,2 MNOK | −3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,3 MNOK | 6,7 MNOK | 12,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −1,1 MNOK | −1,2 MNOK |
| Årsresultat | 4,2 MNOK | 7,9 MNOK | 13,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 58,4 MNOK | 72,2 MNOK | 92,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,2 MNOK | 35,6 MNOK | 63,8 MNOK |
| Egenkapital | 23,1 MNOK | 12,6 MNOK | 18,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −3,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 35,3 MNOK | 59,6 MNOK | 73,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 30,3 MNOK | 55,8 MNOK | 70,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6899210.
Videre
Lignende selskaper
- Sikri AS indeks 37, nr. 2 427 · sammenlign
- Exsitec Solutions AS indeks 37, nr. 2 434 · sammenlign
- Prosesspilotene AS indeks 37, nr. 2 440 · sammenlign
- Fenomen TV Film og Scene AS indeks 37, nr. 2 441 · sammenlign
- Qvisten Animation AS indeks 37, nr. 2 450 · sammenlign