Steinsjø AS

Org.nr. 958998740 · Hitra · Stiftet 1990 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 729 av 2 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 151 av 6 735 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og robusthet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Steinsjø AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 2 159 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 9,8 % (median 19,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter17 MNOK16 MNOK
Driftsmargin 1,8 % 5,0 % 33 %
Resultatmargin −5,6 % 4,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,3 % 14,4 % 25 %
Egenkapitalandel 9,8 % 19,4 % 35 %
Gjeldsgrad 9,16 2,95 23 %
Likviditetsgrad 1 0,36 1,04 7 %
Omsetningsvekst 14,9 % 5,7 % 75 %
Omsetning per ansatt2,43 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Steinsjø AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 159 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Steinsjø AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Steinsjø AS har score 31 for 2025, rang 5 151 av 6 735 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 42 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,9 % mot median 5,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,36 mot median 1,04. Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,8 % mot median 19,4 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Steinsjø AS med 8,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 8,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Steinsjø AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Steinsjø AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20249,9 %4,9 % +10,9 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +10,5 prosentpoeng
20251,8 %5,0 % −8,0 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −8,2 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Steinsjø AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Steinsjø AS falt 8,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Steinsjø AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−1,0 %9,9 %1,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Steinsjø AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 9,8 % i 2025, og er nr. 5 151 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 9,9 % til 1,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,7 MNOK 15,0 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,5 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK (grovt tall)
14,8 8 MNOK 5 MNOK
P/B Egenkapital: 2,6 MNOK 3,8 10 MNOK 6 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel8 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering5 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)0 MNOK
Egenkapitalverdi5 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (55): Hotel/Gaming.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,36 (median 1,04).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,8 % (median 19,4 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,6 % (median 4,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet29 vekt 40 %
Soliditet29 vekt 20 %
Likviditet7 vekt 5 %
Vekst42 vekt 25 %
Konsistens31 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 35 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Steinsjø AS?

Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Steinsjø AS?

Egenkapitalandelen var 9,8 % i 2025 (median 19,4 %). Gjeldsgraden var 9,16 (median 2,95).

Hvordan er likviditeten i Steinsjø AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,36 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Steinsjø AS i Overnatting og servering?

Steinsjø AS er nr. 5 151 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 729 av 2 159. Omsetningen endret seg 14,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Stene Invest AS. Personer vises ikke med navn.

Stene Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (1 selskap), Bygg og anlegg (1 selskap) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
7 i alt. Hitra 7 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Steinsjø AS, Jan Stene AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Stene Invest AS ikke i datagrunnlaget
    • Steinsjø AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 31 · nr. 5151 av 6735 i Overnatting og servering
    • Jan Stene AS eid 100 % · operativt · indeks 23 · nr. 18105 av 20339 i Bygg og anlegg

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
958998740
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (55.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. oktober 1990 36 år i drift
Aksjekapital
3,24 MNOK
Forretningsadresse
7240 HITRA
Kommune
Hitra rang 2–9 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Hitra. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Stene Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Stene Invest AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks205331
Rang4 7592 7875 151
Driftsmargin−1,0 %9,9 %1,8 %
Totalrentabilitet0,2 %5,4 %1,3 %
Egenkapitalandel4,4 %12,0 %9,8 %
Likviditetsgrad 10,440,930,36
Omsetningsvekst–10,9 %14,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter13,4 MNOK14,8 MNOK17,0 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK1,5 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt−1,7 MNOK0,3 MNOK−0,9 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK−0,3 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−1,7 MNOK0,6 MNOK−0,9 MNOK
Finanskostnader1,8 MNOK1,3 MNOK1,3 MNOK
Sum eiendeler29,2 MNOK28,6 MNOK26,4 MNOK
Omløpsmidler2,6 MNOK3,5 MNOK1,2 MNOK
Egenkapital1,3 MNOK3,4 MNOK2,6 MNOK
Opptjent egenkapital−7,1 MNOK−5,0 MNOK−5,8 MNOK
Sum gjeld28,0 MNOK25,2 MNOK23,8 MNOK
Kortsiktig gjeld5,9 MNOK3,7 MNOK3,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6822526.