Billington Process Technology AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 94 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 318 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Billington Process Technology AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,6 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 55,4 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 13,6 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 12,9 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 32,4 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 55,4 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,80 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,48 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 13,3 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,18 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Billington Process Technology AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Billington Process Technology AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Billington Process Technology AS har score 75 for 2025, rang 318 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,48 mot median 1,43. Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 55,4 % mot median 33,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,7, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Billington Process Technology AS med 2,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Billington Process Technology AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 17 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,9 % | 4,8 % | +3,6 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | +4,1 prosentpoeng |
| 2025 | 13,6 % | 5,6 % | +2,7 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +1,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Billington Process Technology AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Billington Process Technology AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Billington Process Technology AS hadde en driftsmargin på 13,6 % og en egenkapitalandel på 55,4 % i 2025, og er nr. 318 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 40,2 % til 55,4 % og driftsmarginen steg fra 10,9 % til 13,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 36 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 29 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 36 MNOK |
| P/B | 3,2 | 17 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 13,6 % (median 5,6 %); Egenkapitalandel 55,4 % (median 33,2 %); Likviditetsgrad 1 2,48 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Billington Process Technology AS?
Driftsmarginen var 13,6 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,4 %.
Hvor solid er Billington Process Technology AS?
Egenkapitalandelen var 55,4 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 0,80 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Billington Process Technology AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,48 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Billington Process Technology AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Billington Process Technology AS er nr. 318 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 94 av 1 439. Omsetningen endret seg 13,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Emwi Holding AS.
Emwi Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Emwi Holding AS
- Billington Process Technology AS du er her
- Active Innovation AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 966233575
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,19 MNOK
- Forretningsadresse
- Hiltonåsen 36, 1341 SLEPENDEN (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 8 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 69,1 % · tre største 91,9 %
- Fordeling
- selskaper 69 % · privatpersoner 31 % · utenlandske 10 %
- Eid fra samme kommune
- 78 %
- Eiere over 60 år
- 34 % av personeierne sine aksjer (medianalder 59 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Emwi Holding AS (69 %)
Øverste eier: Emwi Holding AS
- Emwi Holding AS · 69,1 %
- 7 privatpersoner · 30,9 %
Endring 2007–2025: 18 % av aksjene skiftet eier (6 nye og 0 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 65 | 75 | |
| Rang | 543 | 885 | 318 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | |
| Totalrentabilitet | 16,4 % | 23,2 % | 32,4 % | |
| Egenkapitalandel | 54,3 % | 40,2 % | 55,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 1,97 | 2,48 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % | 13,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,5 MNOK | 36,4 MNOK | 41,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 4,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,4 MNOK | 4,2 MNOK | 5,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,9 MNOK | 3,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,3 MNOK | 19,8 MNOK | 19,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,0 MNOK | 19,0 MNOK | 18,5 MNOK |
| Egenkapital | 10,0 MNOK | 7,9 MNOK | 10,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,5 MNOK | 7,5 MNOK | 10,5 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 11,8 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,9 MNOK | 9,7 MNOK | 7,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6763318.
Videre
Lignende selskaper
- Melhus Dyreklinikk AS indeks 75, nr. 312 · sammenlign
- Saunders Arkitektur AS indeks 75, nr. 316 · sammenlign
- Anima Dyreklinikk og Butikk AS indeks 75, nr. 322 · sammenlign
- Reklamepartner Graphics AS indeks 75, nr. 324 · sammenlign
- Norsvin R&D AS indeks 75, nr. 326 · sammenlign