Billington Process Technology AS
Score · regnskapsår 2024
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 282 av 1 361 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 885 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Billington Process Technology AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 361 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,9 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 40,2 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 10,9 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 11,5 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 23,2 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 15,8 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,80 MNOK | 1,55 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Billington Process Technology AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 361 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Billington Process Technology AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Billington Process Technology AS hadde en driftsmargin på 10,9 % og en egenkapitalandel på 40,2 % i 2024, og er nr. 885 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 54,3 % til 40,2 % og driftsmarginen steg fra 7,3 % til 10,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 27 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 24 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 27 MNOK |
| P/B | 3,2 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Billington Process Technology AS?
Driftsmarginen var 10,9 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,2 %.
Hvor solid er Billington Process Technology AS?
Egenkapitalandelen var 40,2 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 1,49 (median 1,93).
Hvordan er likviditeten i Billington Process Technology AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,97 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Billington Process Technology AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Billington Process Technology AS er nr. 885 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 282 av 1 361. Omsetningen endret seg 15,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Emwi Holding AS.
Emwi Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Emwi Holding AS
- Billington Process Technology AS du er her
- Active Innovation AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 966233575
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,19 MNOK
- Forretningsadresse
- Hiltonåsen 36, 1341 SLEPENDEN (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 8 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 69,1 % · tre største 91,9 %
- Fordeling
- selskaper 69 % · privatpersoner 31 % · utenlandske 10 %
- Eid fra samme kommune
- 78 %
- Eiere over 60 år
- 34 % av personeierne sine aksjer (medianalder 59 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Emwi Holding AS (69 %)
Øverste eier: Emwi Holding AS
- Emwi Holding AS · 69,1 %
- 7 privatpersoner · 30,9 %
Endring 2007–2025: 18 % av aksjene skiftet eier (6 nye og 0 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 65 | 75 | |
| Rang | 543 | 885 | 318 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 10,9 % | 13,6 % | |
| Totalrentabilitet | 16,4 % | 23,2 % | 32,4 % | |
| Egenkapitalandel | 54,3 % | 40,2 % | 55,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 1,97 | 2,48 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % | 13,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,5 MNOK | 36,4 MNOK | 41,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 4,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,4 MNOK | 4,2 MNOK | 5,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,9 MNOK | 3,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,3 MNOK | 19,8 MNOK | 19,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,0 MNOK | 19,0 MNOK | 18,5 MNOK |
| Egenkapital | 10,0 MNOK | 7,9 MNOK | 10,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,5 MNOK | 7,5 MNOK | 10,5 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 11,8 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,9 MNOK | 9,7 MNOK | 7,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5793151.
Videre
Lignende selskaper
- Subc Solutions AS indeks 65, nr. 877 · sammenlign
- P7 Prosjekt AS indeks 65, nr. 884 · sammenlign
- Narvik Dyreklinikk AS indeks 65, nr. 889 · sammenlign
- Sivilingeniørene Haug og Blom-Bakke AS indeks 65, nr. 892 · sammenlign
- Enerconsult AS indeks 64, nr. 902 · sammenlign