Eastern Bulk Carriers AS
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 225 av 256 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 815 av 948 · Sjøfart
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Eastern Bulk Carriers AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 256 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −91,3 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 61,5 % (median 53,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −91,3 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −91,0 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | −12,3 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 61,5 % | 53,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 0,63 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 2,07 |
| Omsetningsvekst | −96,1 % | 9,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Eastern Bulk Carriers AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (256 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Eastern Bulk Carriers AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eastern Bulk Carriers AS hadde en driftsmargin på −91,3 % og en egenkapitalandel på 61,5 % i 2024, og er nr. 815 av 948 rangerte selskaper i Sjøfart.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −9,3 % til −91,3 % og omsetningen falt med 96 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MUSD.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MUSD |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −91,0 % (median 6,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −91,3 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −4,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eastern Bulk Carriers AS?
Driftsmarginen var −91,3 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eastern Bulk Carriers AS?
Egenkapitalandelen var 61,5 % i 2024 (median 53,3 %). Gjeldsgraden var 0,63 (median 0,63).
Hvordan er likviditeten i Eastern Bulk Carriers AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,75 i 2024 (median 2,07).
Hvordan står Eastern Bulk Carriers AS i Sjøfart?
Eastern Bulk Carriers AS er nr. 815 av 948 rangerte selskaper i Sjøfart for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 225 av 256. Omsetningen endret seg −96,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 968860577
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjøfart (50.201)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. februar 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 62,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Haakon VIIs gate 2, 0161 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845007DF57O4D4FI467 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Kristin Tidemand Eckhoff
- Revisor
- KPMG AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 30 | – | |
| Rang | 626 | 815 | – | |
| Driftsmargin | −9,3 % | −91,3 % | – | |
| Totalrentabilitet | −22,6 % | −12,3 % | −9,3 % | |
| Egenkapitalandel | 58,9 % | 61,5 % | 1,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,80 | 1,75 | 1,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −96,1 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (USD). Omsetning i NOK er regnet om fra USD med snittkurs for regnskapsperioden 1. januar 2024–31. desember 2024: 10,7433 (norges_bank). Balansetall bruker kursen på balansedagen. Forholdstall og vekst er regnet i USD. Valutakurser hos Norges Bank
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,1 MUSD | 0,7 MUSD | – |
| Driftsresultat | −1,8 MUSD | −0,7 MUSD | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,7 MUSD | −0,7 MUSD | −1,6 MNOK |
| Årsresultat | −4,3 MUSD | −0,7 MUSD | −1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MUSD | −0,1 MUSD | – |
| Sum eiendeler | 7,8 MUSD | 6,4 MUSD | 16,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MUSD | 2,1 MUSD | 5,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,6 MUSD | 3,9 MUSD | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −6,5 MUSD | 3,9 MUSD | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MUSD | 2,5 MUSD | 16,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MUSD | 1,2 MUSD | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5990015.
Videre
Lignende selskaper
- Kistefos AS indeks 31, nr. 805 · sammenlign
- Asker Tankship 7 AS indeks 31, nr. 806 · sammenlign
- Vhe AS indeks 30, nr. 808 · sammenlign
- OLAF KNUDSEN & CO AS indeks 30, nr. 810 · sammenlign
- Sandvika Fjordturer AS indeks 30, nr. 821 · sammenlign