Dubliners AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 975 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 726 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dubliners AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 1,5 % (median 19,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 19,1 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 19,7 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 48,5 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandel | 1,5 % | 19,3 % |
| Gjeldsgrad | 63,91 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,11 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Dubliners AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dubliners AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Dubliners AS har score 52 for 2025, rang 2 726 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 93 mot sammenlignbare, driftsmargin 19,1 % mot median 5,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 13 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,5 % mot median 19,3 %. Likviditet: persentil 34 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,87 mot median 1,04.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,5 % (median 19,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,87 (median 1,04).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +1,0, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Dubliners AS med 1,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Dubliners AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 11 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 18,1 % | 4,8 % | +4,0 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +3,6 prosentpoeng |
| 2025 | 19,1 % | 5,0 % | +1,0 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +0,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Dubliners AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Dubliners AS økte 1,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Dubliners AS hadde en driftsmargin på 19,1 % og en egenkapitalandel på 1,5 % i 2025, og er nr. 2 726 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 64 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 57 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 64 MNOK |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,5 % (median 19,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,87 (median 1,04).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dubliners AS?
Driftsmarginen var 19,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,5 %.
Hvor solid er Dubliners AS?
Egenkapitalandelen var 1,5 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 63,91 (median 2,95).
Hvordan er likviditeten i Dubliners AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,87 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Dubliners AS i Overnatting og servering?
Dubliners AS er nr. 2 726 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 975 av 2 119. Omsetningen endret seg 5,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
29 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Nordic Hospitality Partners Interna (utenlandsk selskap) eier 87 % av aksjene i Noho Norway AS.
Noho Norway AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Noho Norway AS
- Dubliners AS du er her
- Twrover AS
- Scene og Pubdrift AS
- Klingenberg Bardrift AS
- Øslo AS
- Countryfestivalen AS
- Nieu Soria Moria AS
- Tøyen Kulturhus AS
- Meo AS
- Eilefs Landhandleri AS
- Rådhuskroken AS
- Lab Drift AS
- Dod AS
- Christian August AS
- og 4 selskaper til
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 971125713
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 42 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 26. august 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Rådhusgata 28, 0151 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Noho Norway AS (100 %)
Øverste eier: NORDIC HOSPITALITY PARTNERS INTERNA
Eieren: flertallseieren Noho Norway AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Noho Norway AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Noho Norway AS
Utgått (selskaper): Carpe Diem AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 53 | 52 | |
| Rang | 2 823 | 2 443 | 2 726 | |
| Driftsmargin | 14,1 % | 18,1 % | 19,1 % | |
| Totalrentabilitet | 28,7 % | 44,3 % | 48,5 % | |
| Egenkapitalandel | 3,2 % | 2,5 % | 1,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 0,87 | 0,87 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,5 % | 5,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,1 MNOK | 44,3 MNOK | 46,5 MNOK |
| Driftsresultat | 5,7 MNOK | 8,0 MNOK | 8,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,8 MNOK | 8,2 MNOK | 9,2 MNOK |
| Skattekostnad | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 4,5 MNOK | 6,4 MNOK | 7,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,7 MNOK | 18,6 MNOK | 18,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,6 MNOK | 15,5 MNOK | 16,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 20,0 MNOK | 18,2 MNOK | 18,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 19,6 MNOK | 17,7 MNOK | 18,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6920020.
Videre
Lignende selskaper
- Hvelvet Restaurant AS indeks 52, nr. 2 720 · sammenlign
- Erketunet Gardsbakeri Oslo AS indeks 52, nr. 2 721 · sammenlign
- Spiseriet Restaurantdrift AS indeks 52, nr. 2 724 · sammenlign
- Manis AS indeks 52, nr. 2 727 · sammenlign
- Bastion Hotel AS indeks 52, nr. 2 728 · sammenlign