Teamtec AS

Org.nr. 974388472 · Tvedestrand · Stiftet 1995 · 90 ansatte

Score · regnskapsår 2025

52av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 661 av 1 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 560 av 5 265 · Industri

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og robusthet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Teamtec AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 342 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,2 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 61,8 % (median 39,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 1. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter288 MNOK115 MNOK
Driftsmargin 4,2 % 4,9 % 45 %
Resultatmargin 3,4 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,2 % 10,5 % 38 %
Egenkapitalandel 61,8 % 39,3 % 81 %
Gjeldsgrad 0,62 1,50 81 %
Likviditetsgrad 1 1,93 1,55 67 %
Omsetningsvekst 5,4 % 7,1 % 45 %
Omsetning per ansatt3,20 MNOK2,95 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 52 gjør Teamtec AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 342 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Teamtec AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Teamtec AS har score 52 for 2025, rang 2 560 av 5 265 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 81 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 61,8 % mot median 39,3 %. Konsistens: persentil 68 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 35 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 5,4 % mot median 7,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Teamtec AS med 3,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Teamtec AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Teamtec AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20247,4 %5,4 % −5,3 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng −5,4 prosentpoeng
20254,2 %4,9 % −3,3 prosentpoeng −0,5 prosentpoeng −2,7 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Teamtec AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Teamtec AS falt 3,3 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Teamtec AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––12,7 %7,4 %4,2 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Teamtec AS falt 3,3 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Teamtec AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––12,7 %7,4 %4,2 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Teamtec AS falt 3,3 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Teamtec AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––12,7 %7,4 %4,2 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Teamtec AS falt 3,3 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Teamtec AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––12,7 %7,4 %4,2 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Teamtec AS falt 3,3 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Teamtec AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––12,7 %7,4 %4,2 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Teamtec AS hadde en driftsmargin på 4,2 % og en egenkapitalandel på 61,8 % i 2025, og er nr. 2 560 av 5 265 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 7,4 % til 4,2 % og egenkapitalandelen steg fra 55,0 % til 61,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 292 MNOK og 335 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 19,1 MNOK 25,8 492 MNOK 335 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 24,3 MNOK
minus netto gjeld −16,6 MNOK (grovt tall)
19,1 481 MNOK 333 MNOK
P/B Egenkapital: 107,3 MNOK 4,0 429 MNOK 292 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel465 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering316 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−17 MNOK
Egenkapitalverdi333 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 3 % på avkastningskravet gir 32 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (28): Machinery.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet42 vekt 40 %
Soliditet81 vekt 20 %
Likviditet67 vekt 5 %
Vekst35 vekt 25 %
Konsistens68 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Teamtec AS?

Driftsmarginen var 4,2 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.

Hvor solid er Teamtec AS?

Egenkapitalandelen var 61,8 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,62 (median 1,50).

Hvordan er likviditeten i Teamtec AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,93 i 2025 (median 1,55).

Hvordan står Teamtec AS i Industri?

Teamtec AS er nr. 2 560 av 5 265 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 661 av 1 342. Omsetningen endret seg 5,4 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ims Group AS.

Ims Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Industri (4 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 5 av 7 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
337 i alt. Risør 158, Tvedestrand 90, Horten 89 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
1 selskap: Teamtec Waste TO Energy AS
Endret 2024–2025
1 selskap gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
974388472
Org.form
AS
Sektor
Industri (28.210)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
90 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
27. mars 1995 31 år i drift
Aksjekapital
11,85 MNOK
Forretningsadresse
Nyvei 41, 4900 TVEDESTRAND
Kommune
Tvedestrand rang 23–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.teamtec.no
LEI
549300GPI7XP57E0J098 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Tvedestrand. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Ims Group AS (100 %)
Øverste eier: Ims Group AS

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ims Group AS
Utgått (selskaper): Teamtec Invest AS

Eier flertallet i: Teamtec Waste TO Energy AS (100 %)

Har eierandeler i: Teamtec Waste TO Energy AS (100 %), Pågang Næringshage AS (5 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 1. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks785252
Rang5322 5452 560
Driftsmargin12,7 %7,4 %4,2 %
Totalrentabilitet37,3 %13,7 %7,2 %
Egenkapitalandel48,4 %55,0 %61,8 %
Likviditetsgrad 11,641,741,93
Omsetningsvekst–−14,6 %5,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter320,3 MNOK273,5 MNOK288,2 MNOK
Driftsresultat40,6 MNOK20,3 MNOK12,0 MNOK
Resultat før skatt38,7 MNOK24,5 MNOK9,7 MNOK
Skattekostnad8,5 MNOK5,5 MNOK1,8 MNOK
Årsresultat30,3 MNOK19,0 MNOK7,9 MNOK
Finanskostnader32,9 MNOK0,4 MNOK2,7 MNOK
Sum eiendeler192,0 MNOK182,8 MNOK173,8 MNOK
Omløpsmidler162,7 MNOK143,4 MNOK128,5 MNOK
Egenkapital93,0 MNOK100,6 MNOK107,3 MNOK
Opptjent egenkapital69,2 MNOK76,7 MNOK86,4 MNOK
Sum gjeld99,0 MNOK82,2 MNOK66,5 MNOK
Kortsiktig gjeld99,0 MNOK82,2 MNOK66,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 7163463.