Teamtec AS

Org.nr. 974388472 · Tvedestrand · Stiftet 1995 · 90 ansatte

Score · regnskapsår 2023

78av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 140 av 1 236 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 532 av 5 032 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og robusthet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Teamtec AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 1 236 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 12,7 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 48,4 % (median 37,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 1. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter320 MNOK118 MNOK
Driftsmargin 12,7 % 5,3 % 82 %
Resultatmargin 12,1 % 4,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 37,3 % 11,5 % 95 %
Egenkapitalandel 48,4 % 37,3 % 68 %
Gjeldsgrad 1,06 1,65 67 %
Likviditetsgrad 1 1,64 1,53 56 %
Omsetningsvekst – 11,4 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt3,56 MNOK2,82 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 78 gjør Teamtec AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 236 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Teamtec AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Teamtec AS hadde en driftsmargin på 12,7 % og en egenkapitalandel på 48,4 % i 2023, og er nr. 532 av 5 032 rangerte selskaper i Industri.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 283 MNOK og 600 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 30,3 MNOK 25,8 781 MNOK 595 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 40,6 MNOK
minus netto gjeld −8,5 MNOK (grovt tall)
19,1 785 MNOK 600 MNOK
P/B Egenkapital: 93,0 MNOK 4,0 372 MNOK 283 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel776 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering591 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−8 MNOK
Egenkapitalverdi600 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 2 % på avkastningskravet gir 24 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (28): Machinery.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 33,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet89 vekt 40 %
Soliditet68 vekt 20 %
Likviditet56 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens67 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Teamtec AS?

Driftsmarginen var 12,7 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,3 %.

Hvor solid er Teamtec AS?

Egenkapitalandelen var 48,4 % i 2023 (median 37,3 %). Gjeldsgraden var 1,06 (median 1,65).

Hvordan er likviditeten i Teamtec AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2023 (median 1,53).

Hvordan står Teamtec AS i Industri?

Teamtec AS er nr. 532 av 5 032 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 140 av 1 236.

Konsernstruktur · 2025

7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ims Group AS.

Ims Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Industri (4 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 5 av 7 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
337 i alt. Risør 158, Tvedestrand 90, Horten 89 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
1 selskap: Teamtec Waste TO Energy AS
Endret 2024–2025
1 selskap gikk ut.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
974388472
Org.form
AS
Sektor
Industri (28.210)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
90 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
27. mars 1995 31 år i drift
Aksjekapital
11,85 MNOK
Forretningsadresse
Nyvei 41, 4900 TVEDESTRAND
Kommune
Tvedestrand rang 23–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.teamtec.no
LEI
549300GPI7XP57E0J098 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Tvedestrand. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Ims Group AS (100 %)
Øverste eier: Ims Group AS

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ims Group AS
Utgått (selskaper): Teamtec Invest AS

Eier flertallet i: Teamtec Waste TO Energy AS (100 %)

Har eierandeler i: Teamtec Waste TO Energy AS (100 %), Pågang Næringshage AS (5 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 1. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks785252
Rang5322 5452 560
Driftsmargin12,7 %7,4 %4,2 %
Totalrentabilitet37,3 %13,7 %7,2 %
Egenkapitalandel48,4 %55,0 %61,8 %
Likviditetsgrad 11,641,741,93
Omsetningsvekst–−14,6 %5,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter320,3 MNOK273,5 MNOK288,2 MNOK
Driftsresultat40,6 MNOK20,3 MNOK12,0 MNOK
Resultat før skatt38,7 MNOK24,5 MNOK9,7 MNOK
Skattekostnad8,5 MNOK5,5 MNOK1,8 MNOK
Årsresultat30,3 MNOK19,0 MNOK7,9 MNOK
Finanskostnader32,9 MNOK0,4 MNOK2,7 MNOK
Sum eiendeler192,0 MNOK182,8 MNOK173,8 MNOK
Omløpsmidler162,7 MNOK143,4 MNOK128,5 MNOK
Egenkapital93,0 MNOK100,6 MNOK107,3 MNOK
Opptjent egenkapital69,2 MNOK76,7 MNOK86,4 MNOK
Sum gjeld99,0 MNOK82,2 MNOK66,5 MNOK
Kortsiktig gjeld99,0 MNOK82,2 MNOK66,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 5261769.