Nemko Group AS

Org.nr. 974404532 · Bærum · Stiftet 1995 · 34 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 86 av 553 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 777 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Nemko Group AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 553 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 74,8 % (median 32,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter271 MNOK95 MNOK
Driftsmargin 7,8 % 5,6 % 61 %
Resultatmargin −6,9 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,9 % 12,6 % 41 %
Egenkapitalandel 74,8 % 32,7 % 94 %
Gjeldsgrad 0,34 1,97 94 %
Likviditetsgrad 1 6,04 1,35 99 %
Omsetningsvekst 5,6 % 9,9 % 40 %
Omsetning per ansatt7,96 MNOK3,01 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Nemko Group AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (553 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Nemko Group AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Nemko Group AS har score 66 for 2025, rang 777 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,04 mot median 1,35. Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 74,8 % mot median 32,7 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Nemko Group AS med 2,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Nemko Group AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Nemko Group AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20245,0 %5,4 % −8,2 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −8,5 prosentpoeng
20257,8 %5,6 % +2,9 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +2,7 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Nemko Group AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Nemko Group AS økte 2,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Nemko Group AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––13,2 %5,0 %7,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Nemko Group AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 74,8 % i 2025, og er nr. 777 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 5,0 % til 7,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 162 MNOK og 761 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 20,7 MNOK 18,6 385 MNOK 210 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 24,1 MNOK
minus netto gjeld 85,1 MNOK
15,9 298 MNOK 162 MNOK
P/B Egenkapital: 436,4 MNOK 3,2 1 396 MNOK 761 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,9 % (median 5,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 48,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet51 vekt 30 %
Soliditet94 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst40 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 67 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Nemko Group AS?

Driftsmarginen var 7,8 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Nemko Group AS?

Egenkapitalandelen var 74,8 % i 2025 (median 32,7 %). Gjeldsgraden var 0,34 (median 1,97).

Hvordan er likviditeten i Nemko Group AS?

Likviditetsgrad 1 var 6,04 i 2025 (median 1,35).

Hvordan står Nemko Group AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Nemko Group AS er nr. 777 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 86 av 553. Omsetningen endret seg 5,6 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

65 av 100

Rang 6 av 31 konsern i Morning-klasse Store i Teknisk tjenesteyting og forskning. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
1 322 MNOK
Driftsresultat, konsern
36 MNOK
Resultat før skatt, konsern
40 MNOK
Sum eiendeler, konsern
1 050 MNOK
Egenkapital, konsern
562 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin2,7 % 7,8 %
Totalrentabilitet5,8 % 8,9 %
Egenkapitalandel53,5 % 74,8 %
Likviditetsgrad 12,74 6,04
Omsetningsvekst6,4 % 5,6 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 67 (4 av 30), 2024: 58 (10 av 29).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Stiftelsen Norges Elektriske Materiellkontroll Nemko eier 100 % av aksjene i Nemko Group AS.

Konsernregnskap. Nemko Group AS for 2025: indeks 65 av 100, nr. 6 av 31 konsern.

Konsernet i tall

Sektorer
Teknisk tjenesteyting og forskning (3 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 4 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
249 i alt. Rana 136, Bærum 101, Arendal 12 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Nemko Group AS, Nemko Scandinavia AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Nemko Group AS du er her operativt · indeks 66 · nr. 777 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Nemko Norlab AS eid 100 % · operativt · indeks 55 · nr. 1688 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Nemko Scandinavia AS eid 100 % · operativt · indeks 17 · nr. 3950 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Nemko System Sikkerhet AS eid 100 % · operativt · indeks 59 · nr. 993 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
974404532
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.200)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
34 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
11. april 1995 31 år i drift
Aksjekapital
55,00 MNOK
Forretningsadresse
Philip Pedersens vei 11, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
5493005UV88CJSUJJW21 fornyes 17. desember 2026
Selskapets forretningskommune, Bærum. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Konsernkjede
Øverste eier: STIFTELSEN NORGES ELEKTRISKE MATERIELLKONTROLL NEMKO
  • STIFTELSEN NORGES ELEKTRISKE MATERIELLKONTROLL NEMKO · 100,0 %

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Eier flertallet i: Nemko System Sikkerhet AS (100 %), Nemko Scandinavia AS (100 %), Nemko Norlab AS (100 %)

Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 3 av dem med flertall. Snittindeksen er 44. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Nemko System Sikkerhet AS (100 %), Nemko Norlab AS (100 %), Nemko Scandinavia AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks726466
Rang657954777
Driftsmargin13,2 %5,0 %7,8 %
Totalrentabilitet12,3 %9,5 %8,9 %
Egenkapitalandel69,1 %74,4 %74,8 %
Likviditetsgrad 15,285,636,04
Omsetningsvekst–−11,6 %5,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter290,2 MNOK256,4 MNOK270,8 MNOK
Driftsresultat38,3 MNOK12,7 MNOK21,1 MNOK
Resultat før skatt63,3 MNOK47,6 MNOK−18,8 MNOK
Skattekostnad14,3 MNOK8,0 MNOK7,8 MNOK
Årsresultat49,1 MNOK39,6 MNOK−26,6 MNOK
Finanskostnader12,0 MNOK11,7 MNOK70,5 MNOK
Sum eiendeler613,0 MNOK621,6 MNOK583,4 MNOK
Omløpsmidler294,6 MNOK252,2 MNOK272,5 MNOK
Egenkapital423,5 MNOK462,6 MNOK436,4 MNOK
Opptjent egenkapital91,5 MNOK130,6 MNOK104,4 MNOK
Sum gjeld189,5 MNOK159,0 MNOK147,0 MNOK
Kortsiktig gjeld55,8 MNOK44,8 MNOK45,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7193767.