Husly AS
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 933 av 5 769 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 687 av 7 757 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Husly AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 769 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 18,0 % (median 45,2 %) og egenkapitalandel 6,6 % (median 25,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 18,0 % | 45,2 % |
| Resultatmargin | −0,1 % | 18,4 % |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 14,17 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,04 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 57,0 % | 4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,62 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Husly AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 769 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Husly AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Husly AS hadde en driftsmargin på 18,0 % og en egenkapitalandel på 6,6 % i 2024, og er nr. 6 687 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 57 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 2 MNOK |
| P/B | 0,9 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 24,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,36).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,6 % (median 25,9 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,1 % (median 18,4 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 57,0 % (median 4,8 %); Likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Husly AS?
Driftsmarginen var 18,0 % i 2024, mot en median på 45,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Husly AS?
Egenkapitalandelen var 6,6 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 14,17 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i Husly AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,04 i 2024 (median 1,36). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Husly AS i Eiendom?
Husly AS er nr. 6 687 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 933 av 5 769. Omsetningen endret seg 57,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Borg-Invest AS.
Borg-Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Eiendom (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 7 i alt. Sande 7 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Husly AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Borg-Invest AS
- Husly AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974536129
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 29. april 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sentrum, 6084 LARSNES (SANDE)
- Kommune
- Sande rang 13–28 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Borg-Invest AS (100 %)
Øverste eier: Borg-Invest AS
- Borg-Invest AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 4 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Borg-Invest AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 31 | 27 | |
| Rang | 6 765 | 6 687 | 7 313 | |
| Driftsmargin | 24,2 % | 18,0 % | 4,3 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 3,5 % | −2,0 % | |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | 6,6 % | 5,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 0,04 | 0,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 57,0 % | 38,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 4,4 MNOK | 6,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 19,5 MNOK | 22,6 MNOK | 19,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 18,1 MNOK | 21,1 MNOK | 18,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,1 MNOK | 8,7 MNOK | 9,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5997043.
Videre
Lignende selskaper
- Kongerød Eiendom AS indeks 31, nr. 6 685 · sammenlign
- Hamar Industribygg AS indeks 31, nr. 6 686 · sammenlign
- Trehørningen Eiendom AS indeks 31, nr. 6 688 · sammenlign
- Erling Skakkes Gate 66 AS indeks 31, nr. 6 689 · sammenlign
- Høyum Qualitas AS indeks 31, nr. 6 690 · sammenlign