Hell Grill AS
Score · regnskapsår 2024
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 103 av 2 712 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 176 av 4 917 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hell Grill AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 2 706 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,2 % (median 2,1 %) og egenkapitalandel 73,8 % (median 13,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 8,2 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 1,5 % |
| Totalrentabilitet | 33,4 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandel | 73,8 % | 13,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 2,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,82 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | 3,4 % | 5,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Hell Grill AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 712 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Hell Grill AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Hell Grill AS hadde en driftsmargin på 8,2 % og en egenkapitalandel på 73,8 % i 2024, og er nr. 176 av 4 917 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 17,7 % til 73,8 % og driftsmarginen falt fra 20,2 % til 8,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 8,2 % (median 2,1 %); Egenkapitalandel 73,8 % (median 13,5 %); Likviditetsgrad 1 3,82 (median 1,02).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 21,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 42 | vekt 15 % |
| Konsistens | 90 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hell Grill AS?
Driftsmarginen var 8,2 % i 2024, mot en median på 2,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 33,4 %.
Hvor solid er Hell Grill AS?
Egenkapitalandelen var 73,8 % i 2024 (median 13,5 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 2,01).
Hvordan er likviditeten i Hell Grill AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,82 i 2024 (median 1,02).
Hvordan står Hell Grill AS i Overnatting og servering?
Hell Grill AS er nr. 176 av 4 917 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 103 av 2 712. Omsetningen endret seg 3,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 975841898
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 26. september 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Selbuvegen 26, 7517 HELL (STJØRDAL)
- Kommune
- Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 34,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Bjørgmyran Holding AS · 34,0 %
- Yngve Hognes Holding AS · 33,0 %
- Erbj Holding AS · 33,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Bjørgmyran Holding AS, Erbj Holding AS, Yngve Hognes Holding AS
Utgått (selskaper): JF - Holding AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 82 | 81 | |
| Rang | 1 175 | 176 | 206 | |
| Driftsmargin | 20,2 % | 8,2 % | 28,6 % | |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 33,4 % | 70,5 % | |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 73,8 % | 58,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 3,82 | 2,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,4 % | 5,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,2 MNOK | 5,4 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,4 MNOK | 1,5 MNOK | 2,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6000219.
Videre
Lignende selskaper
- KM Food AS indeks 82, nr. 171 · sammenlign
- M&P Bardrift AS indeks 82, nr. 172 · sammenlign
- Bringen AS indeks 82, nr. 174 · sammenlign
- Foodstore AS indeks 82, nr. 175 · sammenlign
- Canyon AS indeks 82, nr. 177 · sammenlign