Hagens Rørservice AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 865 av 5 556 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 246 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hagens Rørservice AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 556 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −8,7 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 81,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −8,7 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −8,0 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −10,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 81,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,19 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −18,3 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,33 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Hagens Rørservice AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 556 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hagens Rørservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hagens Rørservice AS har score 50 for 2025, rang 10 246 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 81,7 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,19 mot median 1,48.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −8,7 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,3 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −8,0 % (median 4,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −8,7 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hagens Rørservice AS hadde en driftsmargin på −8,7 % og en egenkapitalandel på 81,7 % i 2025, og er nr. 10 246 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −4,3 % til −8,7 % og omsetningen falt med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,0 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −8,7 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hagens Rørservice AS?
Driftsmarginen var −8,7 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hagens Rørservice AS?
Egenkapitalandelen var 81,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,22 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Hagens Rørservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,19 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Hagens Rørservice AS i Bygg og anlegg?
Hagens Rørservice AS er nr. 10 246 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 865 av 5 556. Omsetningen endret seg −18,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976282744
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 2. januar 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 9, 2860 HOV (SØNDRE LAND)
- Kommune
- Søndre Land rang 29 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 54 | 50 | |
| Rang | 3 170 | 8 315 | 10 246 | |
| Driftsmargin | 2,3 % | −4,3 % | −8,7 % | |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | −4,0 % | −10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 77,0 % | 78,1 % | 81,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,82 | 2,91 | 3,19 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,1 % | −18,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,7 MNOK | 14,6 MNOK | 11,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −0,6 MNOK | −1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK | −1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,4 MNOK | 10,7 MNOK | 9,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,4 MNOK | 6,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Egenkapital | 8,8 MNOK | 8,3 MNOK | 7,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,5 MNOK | 8,0 MNOK | 7,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7111611.
Videre
Lignende selskaper
- Olstad Entreprenør AS indeks 50, nr. 10 242 · sammenlign
- Ringsakfjellet Drift AS indeks 50, nr. 10 244 · sammenlign
- Wagner Fire Safety AS indeks 50, nr. 10 249 · sammenlign
- Stranda Anleggsservice AS indeks 50, nr. 10 251 · sammenlign
- P S Håland Rør AS indeks 50, nr. 10 254 · sammenlign