P S Håland Rør AS

Org.nr. 980926826 · Time · Stiftet 1999 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 868 av 5 556 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 254 av 20 338 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

P S Håland Rør AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 556 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 12,8 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter26 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 10,8 % 4,5 % 80 %
Resultatmargin 11,2 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 43,9 % 10,9 % 96 %
Egenkapitalandel 12,8 % 34,1 % 19 %
Gjeldsgrad 6,79 1,72 13 %
Likviditetsgrad 1 1,04 1,48 19 %
Omsetningsvekst 18,4 % 6,0 % 69 %
Omsetning per ansatt2,36 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør P S Håland Rør AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 556 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • P S Håland Rør AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

P S Håland Rør AS har score 50 for 2025, rang 10 254 av 20 338 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,8 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 69 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,4 % mot median 6,0 %.

Svakest: Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,8 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,04 mot median 1,48.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

P S Håland Rør AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 12,8 % i 2025, og er nr. 10 254 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 18 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 25 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,3 MNOK 10,0 23 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,8 MNOK
minus netto gjeld −3,1 MNOK
8,0 25 MNOK
P/B Egenkapital: 0,8 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet88 vekt 30 %
Soliditet16 vekt 25 %
Likviditet19 vekt 15 %
Vekst69 vekt 15 %
Konsistens44 vekt 15 %

Varighet: 49 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er P S Håland Rør AS?

Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,9 %.

Hvor solid er P S Håland Rør AS?

Egenkapitalandelen var 12,8 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 6,79 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i P S Håland Rør AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står P S Håland Rør AS i Bygg og anlegg?

P S Håland Rør AS er nr. 10 254 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 868 av 5 556. Omsetningen endret seg 18,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
980926826
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. september 2026
Stiftet
18. mai 1999 27 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Hognestadvegen 84, 4344 BRYNE (TIME)
Kommune
Time rang 2 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.ps-h.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks504850
Rang9 28610 61110 254
Driftsmargin6,6 %12,5 %10,8 %
Totalrentabilitet29,2 %50,5 %43,9 %
Egenkapitalandel27,4 %10,3 %12,8 %
Likviditetsgrad 11,231,031,04
Omsetningsvekst–16,0 %18,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter18,9 MNOK21,9 MNOK25,9 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK2,7 MNOK2,8 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK2,9 MNOK2,9 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK2,2 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,4 MNOK5,7 MNOK6,6 MNOK
Omløpsmidler3,9 MNOK5,2 MNOK6,0 MNOK
Egenkapital1,2 MNOK0,6 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital1,1 MNOK0,5 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld3,2 MNOK5,1 MNOK5,8 MNOK
Kortsiktig gjeld3,2 MNOK5,1 MNOK5,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6720034.