Dakark AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 912 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 107 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og robusthet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Dakark AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −1,7 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 62,8 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,7 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | −1,6 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | −4,7 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 62,8 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,37 MNOK | 0,78 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Dakark AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Dakark AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Dakark AS hadde en driftsmargin på −1,7 % og en egenkapitalandel på 62,8 % i 2023, og er nr. 3 107 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,3 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,6 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 20 % |
| Likviditet | 74 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 66 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dakark AS?
Driftsmarginen var −1,7 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Dakark AS?
Egenkapitalandelen var 62,8 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 0,59 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i Dakark AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,64 i 2023 (median 1,60).
Hvordan står Dakark AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Dakark AS er nr. 3 107 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 912 av 3 333.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
13 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Karoline B AS.
Karoline B AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Forretningsmessig tjenesteyting (3 selskaper), Industri (1 selskap), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Bygg og anlegg (1 selskap) 6 av 13 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 30 i alt. Giske 30 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 5 selskaper: Direktehandel AS, Dakark AS, Rensom Giske AS, Hjelpsom AS, Bygg Partner AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap gikk ut: Byggmann Molvær AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976598407
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 1. juli 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Flyplassvegen 22, 6040 VIGRA (GISKE)
- Kommune
- Giske rang 5–19 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Karoline B AS (100 %)
Øverste eier: Karoline B AS
- Karoline B AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 35 | 29 | |
| Rang | 3 107 | 4 139 | 4 680 | |
| Driftsmargin | −1,7 % | −5,9 % | −4,0 % | |
| Totalrentabilitet | −4,7 % | −15,5 % | −10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 62,8 % | 59,1 % | 7,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 2,43 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,2 % | 7,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,2 MNOK | 7,9 MNOK | 8,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,5 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,5 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 3,0 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 3,0 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 5318475.
Videre
Lignende selskaper
- Fang Sol AS indeks 45, nr. 3 103 · sammenlign
- Peismakern AS indeks 45, nr. 3 104 · sammenlign
- Contec Electronics AS indeks 45, nr. 3 105 · sammenlign
- Jatbygg AS indeks 45, nr. 3 106 · sammenlign
- Estudio Design AS indeks 45, nr. 3 108 · sammenlign