Star Information Systems AS

Org.nr. 979176848 · Trondheim · Stiftet 1997 · 30 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 673 av 771 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 569 av 4 282 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og robusthet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Star Information Systems AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 771 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,9 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 29,1 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter95 MNOK108 MNOK
Driftsmargin −3,9 % 6,0 % 16 %
Resultatmargin −4,6 % 6,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,1 % 11,7 % 20 %
Egenkapitalandel 29,1 % 30,0 % 49 %
Gjeldsgrad 2,43 2,26 48 %
Likviditetsgrad 1 0,60 1,16 12 %
Omsetningsvekst 14,7 % 7,7 % 70 %
Omsetning per ansatt3,18 MNOK3,04 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Star Information Systems AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (771 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Star Information Systems AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Star Information Systems AS har score 32 for 2025, rang 3 569 av 4 282 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 50 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,7 % mot median 7,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 12 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,60 mot median 1,16. Konsistens: persentil 18 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Star Information Systems AS med 1,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Star Information Systems AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Star Information Systems AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−2,6 %5,8 % −19,9 prosentpoeng −0,2 prosentpoeng −19,7 prosentpoeng
2025−3,9 %6,0 % −1,3 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −1,5 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Star Information Systems AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Star Information Systems AS falt 1,3 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Star Information Systems AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––17,3 %−2,6 %−3,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Star Information Systems AS hadde en driftsmargin på −3,9 % og en egenkapitalandel på 29,1 % i 2025, og er nr. 3 569 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 75,7 % til 29,1 % og omsetningen økte med 15 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 31 MNOK og 47 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 2,9 MNOK 17,4 51 MNOK 31 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 3,2 MNOK
minus netto gjeld 57,2 MNOK (grovt tall)
12,4 – gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 54,3 MNOK 1,4 76 MNOK 47 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel40 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering24 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)57 MNOK
Egenkapitalverdigjeld over verdi

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør 234 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (58): Publishing & Newspapers.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,16).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,6 % (median 6,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,9 % (median 6,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet18 vekt 40 %
Soliditet48 vekt 20 %
Likviditet12 vekt 5 %
Vekst50 vekt 25 %
Konsistens18 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 52 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Star Information Systems AS?

Driftsmarginen var −3,9 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Star Information Systems AS?

Egenkapitalandelen var 29,1 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 2,43 (median 2,26).

Hvordan er likviditeten i Star Information Systems AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,60 i 2025 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Star Information Systems AS i Informasjon og kommunikasjon?

Star Information Systems AS er nr. 3 569 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 673 av 771. Omsetningen endret seg 14,7 % fra året før.

Konsernregnskap · 2024

62 av 100

Rang 20 av 78 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
111 MNOK
Driftsresultat, konsern
3 MNOK
Resultat før skatt, konsern
4 MNOK
Sum eiendeler, konsern
89 MNOK
Egenkapital, konsern
62 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin2,8 % –
Totalrentabilitet6,0 % –
Egenkapitalandel69,8 % –
Likviditetsgrad 11,60 –
Omsetningsvekst15,5 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 89 (4 av 93).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).

Konsernstruktur · 2025

5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Sis Midco AS.

Sis Midco AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (3 selskaper) 3 av 5 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
82 i alt. Bergen 40, Trondheim 30, Ålesund 12 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Star Information Systems AS, Sharecat Solutions AS
Endret 2024–2025
1 selskap kom inn i konsernet: Sharecat Solutions AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Sis Midco AS ikke i datagrunnlaget
    • Sis Bidco AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Star Information Systems AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 32 · nr. 3569 av 4282 i Informasjon og kommunikasjon
        • Sharecat Solutions AS eid 100 % · operativt · indeks 39 · nr. 3082 av 4282 i Informasjon og kommunikasjon
        • Premas AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 2427 av 4282 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
979176848
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (58.290)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
30 registrert 10. september 2026
Stiftet
11. august 1997 29 år i drift
Aksjekapital
2,16 MNOK
Forretningsadresse
Kjøpmannsgata 35, 7011 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.starsuite.no/
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sis Bidco AS (100 %)
Øverste eier: Sis Midco AS

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 10 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Sis Bidco AS
Utgått (selskaper): BASS (HONG KONG) LTD. COMPANY NO. 737817

Eier flertallet i: Premas AS (100 %), Sharecat Solutions AS (100 %)

Har eierandeler i: Sharecat Solutions AS (100 %), Premas AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks853832
Rang1923 1583 569
Driftsmargin17,3 %−2,6 %−3,9 %
Totalrentabilitet29,1 %1,7 %1,1 %
Egenkapitalandel70,2 %75,7 %29,1 %
Likviditetsgrad 11,911,620,60
Omsetningsvekst–−7,0 %14,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter89,5 MNOK83,2 MNOK95,4 MNOK
Driftsresultat15,5 MNOK−2,2 MNOK−3,7 MNOK
Resultat før skatt16,5 MNOK−0,2 MNOK−4,4 MNOK
Skattekostnad3,7 MNOK0,0 MNOK−0,5 MNOK
Årsresultat12,9 MNOK−0,2 MNOK−3,9 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK1,5 MNOK6,5 MNOK
Sum eiendeler59,0 MNOK76,8 MNOK186,2 MNOK
Omløpsmidler33,6 MNOK23,1 MNOK40,1 MNOK
Egenkapital41,4 MNOK58,2 MNOK54,3 MNOK
Opptjent egenkapital26,7 MNOK14,9 MNOK11,0 MNOK
Sum gjeld17,6 MNOK18,6 MNOK132,0 MNOK
Kortsiktig gjeld17,6 MNOK14,3 MNOK67,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7024014.