Infront AS
Score · regnskapsår 2025
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 609 av 730 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 569 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 49 og soliditet 3 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Infront AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 730 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,1 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 1,0 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 477 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 9,1 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 7,1 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,0 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 96,61 | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 11,6 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 16,45 MNOK | 2,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Infront AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (730 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Infront AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Infront AS har score 34 for 2025, rang 2 569 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 63 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,6 % mot median 7,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 3 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,0 % mot median 30,0 %. Konsistens: persentil 22 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,0 % (median 30,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,5 % (median 6,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Infront AS med 6,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Infront AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,4 % | 5,9 % | −2,1 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −1,9 prosentpoeng |
| 2025 | 9,1 % | 6,0 % | +6,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +6,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Infront AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Infront AS økte 6,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Infront AS hadde en driftsmargin på 9,1 % og en egenkapitalandel på 1,0 % i 2025, og er nr. 2 569 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 2,4 % til 9,1 % og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 33 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | gjeld over verdi |
| P/B | 2,6 | 33 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,0 % (median 30,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,5 % (median 6,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 49 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 3 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Infront AS?
Driftsmarginen var 9,1 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Infront AS?
Egenkapitalandelen var 1,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 96,61 (median 2,26).
Hvordan er likviditeten i Infront AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Infront AS i Informasjon og kommunikasjon?
Infront AS er nr. 2 569 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 609 av 730. Omsetningen endret seg 11,6 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
41 av 100
Rang 29 av 40 konsern i Morning-klasse Store i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 136 MEUR
- ≈ 1 599 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
- Driftsresultat, konsern
- 16 MEUR
- ≈ 182 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
- Resultat før skatt, konsern
- 3 MEUR
- ≈ 39 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
- Sum eiendeler, konsern
- 260 MEUR
- ≈ 3 079 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
- Egenkapital, konsern
- 41 MEUR
- ≈ 484 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
Konsernregnskapet er i EUR. Beløpene står i EUR, med omregning til NOK under. Forholdstallene regnes i EUR.
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,4 % | 9,1 % |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 1,0 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | 2,0 % | 11,6 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 22 (31 av 33), 2024: 32 (30 av 38).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Dash Topco AS.
Dash Topco AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Dash Topco AS
-
Dash Midco AS
-
Dash Bidco AS
-
Infront AS du er her
-
-
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979806787
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 29 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. april 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 13,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenkrantz' gate 22, 0160 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 54930074DH4YRWTS3R80 fornyes 27. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Dash Bidco AS (100 %)
Øverste eier: Dash Topco AS
- Dash Bidco AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 17 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Dash Bidco AS
Utgått (selskaper): Avant AS, Infront AS, Kistefos Venture Capital AS, Kistefos Venture Capital II DA, Lindeman AS
Eier flertallet i: Tdn Finans AS (100 %)
Har eierandeler i: Tdn Finans AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 23 | 34 | |
| Rang | 2 411 | 2 864 | 2 569 | |
| Driftsmargin | 4,6 % | 2,4 % | 9,1 % | |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | 12,1 % | 7,1 % | |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | 2,0 % | 1,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 0,76 | 1,05 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,3 % | 11,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 432,6 MNOK | 427,2 MNOK | 476,9 MNOK |
| Driftsresultat | 19,7 MNOK | 10,3 MNOK | 43,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −153,8 MNOK | −145,0 MNOK | −11,8 MNOK |
| Skattekostnad | −0,8 MNOK | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Årsresultat | −153,1 MNOK | −147,5 MNOK | −14,7 MNOK |
| Finanskostnader | 770,7 MNOK | 395,0 MNOK | 189,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 018,0 MNOK | 2 063,6 MNOK | 2 495,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 228,5 MNOK | 255,4 MNOK | 700,4 MNOK |
| Egenkapital | 187,7 MNOK | 40,3 MNOK | 25,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −480,7 MNOK | −628,2 MNOK | −642,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1 830,3 MNOK | 2 023,4 MNOK | 2 469,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 263,0 MNOK | 336,3 MNOK | 664,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7141103.
Videre
Lignende selskaper
- Gsfleet AS indeks 34, nr. 2 563 · sammenlign
- Storytel AS indeks 34, nr. 2 564 · sammenlign
- Solea AS indeks 34, nr. 2 570 · sammenlign
- Gapit Nordics AS indeks 34, nr. 2 574 · sammenlign
- Hjelseth AS indeks 34, nr. 2 575 · sammenlign