Garnes Data AS
Score · regnskapsår 2023
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 158 av 624 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 848 av 2 972 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Garnes Data AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 624 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,7 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 42,4 % (median 28,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 54 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 4,7 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 7,1 % |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 28,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 2,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,16 MNOK | 2,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Garnes Data AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (624 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Garnes Data AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Garnes Data AS hadde en driftsmargin på 4,7 % og en egenkapitalandel på 42,4 % i 2023, og er nr. 848 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 18 MNOK |
| P/B | 2,6 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Garnes Data AS?
Driftsmarginen var 4,7 % i 2023, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,1 %.
Hvor solid er Garnes Data AS?
Egenkapitalandelen var 42,4 % i 2023 (median 28,5 %). Gjeldsgraden var 1,36 (median 2,41).
Hvordan er likviditeten i Garnes Data AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2023 (median 1,18).
Hvordan står Garnes Data AS i Informasjon og kommunikasjon?
Garnes Data AS er nr. 848 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 158 av 624.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Sjannøy AS. Personer vises ikke med navn.
Sjannøy AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Sjannøy AS
-
Garnes Gruppen AS
-
Garnes Data AS du er her
- Cyberon Security AS
- Boox AS
-
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981594029
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. januar 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Drammensveien 167, 0277 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 97,3 % · tre største 99,3 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 97 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 42 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Garnes Gruppen AS (97 %)
Øverste eier: privatperson
- Garnes Gruppen AS · 97,3 %
- Moxness-IT AS · 1,5 %
- 3 privatpersoner · 1,2 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (5 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Garnes Gruppen AS, Moxness-IT AS
Utgått (selskaper): Infografisk AS, Sjannøy AS
Eier flertallet i: Qwips Service Solutions AS (99 %)
Har eierandeler i: Qwips Service Solutions AS (99 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 53 | 49 | |
| Rang | 848 | 1 344 | 1 648 | |
| Driftsmargin | 4,7 % | 6,5 % | 5,4 % | |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 23,1 % | 22,6 % | |
| Egenkapitalandel | 42,4 % | 30,8 % | 36,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 0,82 | 0,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,0 % | −5,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53,7 MNOK | 62,8 MNOK | 59,2 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | 4,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,5 MNOK | 4,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,9 MNOK | 3,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,0 MNOK | 19,0 MNOK | 16,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,1 MNOK | 10,1 MNOK | 8,9 MNOK |
| Egenkapital | 6,4 MNOK | 5,8 MNOK | 6,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,3 MNOK | 5,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 8,6 MNOK | 13,1 MNOK | 10,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,2 MNOK | 12,3 MNOK | 9,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4872131.
Videre
Lignende selskaper
- Dossier Solutions AS indeks 62, nr. 847 · sammenlign
- AS OPPLAND ARBEIDERBLAD indeks 62, nr. 850 · sammenlign
- Nlogic AS indeks 62, nr. 851 · sammenlign
- Micro Focus AS indeks 62, nr. 852 · sammenlign
- Buypass AS indeks 62, nr. 855 · sammenlign