99X Increo AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 717 av 1 022 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 153 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
99X Increo AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 022 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,4 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 5,1 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 5,4 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 18,71 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,65 MNOK | 1,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør 99X Increo AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 022 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- 99X Increo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
99X Increo AS har score 42 for 2025, rang 2 153 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 55 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,4 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,1 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,1 % (median 34,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
99X Increo AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 5,1 % i 2025, og er nr. 2 153 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 12,5 % til 5,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,1 % (median 34,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 51 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er 99X Increo AS?
Driftsmarginen var 5,4 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,6 %.
Hvor solid er 99X Increo AS?
Egenkapitalandelen var 5,1 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 18,71 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i 99X Increo AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står 99X Increo AS i Informasjon og kommunikasjon?
99X Increo AS er nr. 2 153 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 717 av 1 022. Omsetningen endret seg 8,3 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 1,1 MNOK
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 18. juni 2026 | OsloMet - storbyuniversitetet | Drift, forvaltning og videreutvikling av Bildetema | 1,1 MNOK |
| 6. september 2019 | Universitetet i Oslo | Bistand til å utvikle og vedlikeholde UiOs nettsted og tilstøtende tjenester | 4,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982057892
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 29 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. mai 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Innherredsveien 7, 7014 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.increo.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 10 %
- Konsernkjede
-
Eies av: 99X Group AS (90 %)
Øverste eier: 99X Investment AS
- 99X Group AS · 90,0 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 4 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): 99X Group AS
Utgått (selskaper): Magisk Potet AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 31 | 44 | 42 | |
| Rang | 2 394 | 2 007 | 2 153 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | 4,0 % | 5,4 % | |
| Totalrentabilitet | −3,2 % | 9,8 % | 13,6 % | |
| Egenkapitalandel | 9,6 % | 12,5 % | 5,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,72 | 1,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,1 % | 8,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42,5 MNOK | 44,3 MNOK | 47,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | 1,8 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Skattekostnad | −0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | −1,0 MNOK | 0,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,6 MNOK | 19,3 MNOK | 20,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,5 MNOK | 16,1 MNOK | 18,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | – |
| Sum gjeld | 17,7 MNOK | 16,9 MNOK | 19,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,2 MNOK | 9,4 MNOK | 13,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7158427.
Videre
Lignende selskaper
- Rocketfarm AS indeks 42, nr. 2 147 · sammenlign
- Filmreaktor AS indeks 42, nr. 2 149 · sammenlign
- Schibsted Production AS indeks 42, nr. 2 150 · sammenlign
- Triangel Security AS indeks 42, nr. 2 157 · sammenlign
- Ramsalt Lab AS indeks 42, nr. 2 158 · sammenlign