Eccera IT Solutions AS
Score · regnskapsår 2023
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 851 av 947 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 674 av 2 972 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eccera IT Solutions AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 947 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −7,7 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 16,0 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −7,7 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −7,9 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −38,6 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 16,0 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 5,24 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | – | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,40 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Eccera IT Solutions AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (947 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eccera IT Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Eccera IT Solutions AS hadde en driftsmargin på −7,7 % og en egenkapitalandel på 16,0 % i 2023, og er nr. 2 674 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,9 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,7 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eccera IT Solutions AS?
Driftsmarginen var −7,7 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eccera IT Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 16,0 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 5,24 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Eccera IT Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2023 (median 1,36).
Hvordan står Eccera IT Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?
Eccera IT Solutions AS er nr. 2 674 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 851 av 947.
Konsernstruktur · 2025
9 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Eccera Holding AB (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Eccera Nordic Holding AS.
Eccera Nordic Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 8. november 2022 | Glør IKS | IKT Driftstjenester | 5,8 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982896932
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 19 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. januar 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Grønnegata 52, 2317 HAMAR
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.eccera.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Eccera Nordic Holding AS (100 %)
Øverste eier: Eccera Holding AB
- Eccera Nordic Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Eccera Nordic Holding AS
Utgått (selskaper): Arnulf Øien AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 8 | 16 | |
| Rang | 2 674 | 3 070 | 3 030 | |
| Driftsmargin | −7,7 % | −8,7 % | −2,3 % | |
| Totalrentabilitet | −38,6 % | −63,8 % | – | |
| Egenkapitalandel | 16,0 % | −37,9 % | −0,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 0,72 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,3 % | −31,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45,6 MNOK | 37,7 MNOK | 25,9 MNOK |
| Driftsresultat | −3,5 MNOK | −3,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,6 MNOK | −3,4 MNOK | – |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | −3,3 MNOK | −3,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 8,9 MNOK | 5,1 MNOK | 8,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,8 MNOK | 5,0 MNOK | 8,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | −1,9 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,1 MNOK | −5,4 MNOK | −3,5 MNOK |
| Sum gjeld | 7,5 MNOK | 7,0 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,5 MNOK | 7,0 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4712217.
Videre
Lignende selskaper
- Tmm Produksjon AS indeks 20, nr. 2 668 · sammenlign
- Iot Solutions AS indeks 20, nr. 2 670 · sammenlign
- Wolftech Broadcast Solutions AS indeks 20, nr. 2 676 · sammenlign
- Laft Software AS indeks 20, nr. 2 678 · sammenlign
- OPPLYSNINGSKONTORET FOR MELK OG MEIERIPRODUKTER (MELK) AS indeks 20, nr. 2 679 · sammenlign